Athletes 2013

Name Sport
Aaron Bradley Shankar Sailing
Aaron Broderick Athletics – Sprints
Aaron Jack Maddox Disability Swimming
Aaron Mahoney-Jones Judo
Aaron Mckibbin Paralympic Table Tennis
Aaron Naemi Taekwondo
Aaron Simmonds Wheelchair Basketball
Abbie Brown Diving
Abdel-Aziz Zahmoul Judo
Abdul Buhari Athletics – Discus
Abdulaziz Guthmy Boxing
Abdus-Samad Banday Golf
Abi Oyepitan Athletics – Sprints
Abigail Flory Hockey
Abigail Glynn Diving
Acelya Toprak Judo
Adam Baker Disability Swimming
Adam Harrington Swimming
Adam Hoshal Judo
Adam Paul Parker Karate – Wado Ryu
Adam Prunty Swimming
Adam Simmonds Wheelchair Basketball
Adam Warner Swimming – Open Water
Adam Whitelaw Fencing – Epee
Adam Young Wheelchair Basketball
Adelino Fernandez Batista Wheelchair Basketball
Adelle Tracey Athletics – 400m
Adeyemi Osundina Rowing
Adil Ali Athletics
Adnan Haliti Basketball
Adrian Assinor Athletics – Triple Jump
Adriana Ferreira-Cardoso Athletics – 400m
Adrien Sturt Basketball
Ahamed Siar Azimi Taekwondo
Aidan Syers Athletics
Aisha Naibe-Wey Athletics – 400m Hurdles
AJ Boyce Athletics – Sprints
Ajay Kapur Water Polo
Ajibola Aderemi Athletics
Akuac Thiep Basketball
Alaa Sonosi Synchronised Swimming
Alan Kerr Triathlon
Alan Shnawa Karate
Alec Ian Wing Athletics – 400m Hurdles
Alex Bailey Swimming
Alex Conning Football
Alex Cook Badminton
Alex McFarlane Snowboarding
Alex Murdock Athletics – Sprints
Alex Philpott Sailing
Alex Wright Athletics – Race Walking
Alexander Al-Ameen Athletics – Sprint Hurdles
Alexander Amos Yee Triathlon
Alexander Lewis Vaughan Edwards Fencing – Epee
Alexander Tofalides Fencing – Foil
Alexandra Kaye Swimming
Alexandra Rickham Paralympic Sailing
Alexia Trafford Athletics – Long Distance
Alexis Abayomi Athletics – Triple Jump
Alfie Brown Diving
Alfie Brown Water Polo
Alfie Collins Swimming
Ali Abdelaal Judo
Ali Haroun Swimming
Alican Calim Football
Alice Elizabeth Watson Fencing – Sabre
Alice Humble Athletics – Pole Vault
Alice Walker Rowing
Alina Sani-Contra Disability Athletics
Alnabeel Showman Swimming
Alpha Kamara Disability Athletics
Alton Brown Karate – Kumite
Alys Davies Water Polo
Amaranta Chavez Gymnastics – Rythmic
Amber Genetha Alleyne Athletics – Sprints
Amber Owen Canoeing – Sprints / Marathon
Amber Sheppard Diving
Ambwene Simukonda Athletics – 400m
Amelia Johnstone Disability Swimming
Amelia Montagnani Athletics – Heptathlon
Amelia Mya Alleyne Athletics – Sprints
Amie Lea Football
Aml Sinclair Fencing – Epee
Ammar Alsaad Taekwondo
Amol Singh Rattan Fencing – Foil
Amy Grimshaw Swimming
Amy Hyman Fencing – Foil
Amy Marren Disability Swimming
Ana Daude Taekwondo
Anais Brown Swimming
Anais Daly-Gourdialsing Diving
Andre Dias Reis Basketball
André Wright Athletics – Sprints
Andrea Gales Archery
Andrew Babs-Apata Wheelchair Basketball
Andrew Baddeley Athletics – Middle Distance
Andrew Dami Ajube Athletics – Sprints
Andrew Francis Hughes Fencing – Epee
Andrew James Healy Rugby
Andrew Jordon Athletics – Hammer
Andrew Lewis Chapman Rugby
Andrew Taylor Squash
Andy Dear Wheelchair Basketball
Andy Weeks Wheelchair Basketball
Angela Barrett Athletics – Triple Jump
Anita Sediqi Taekwondo
Anjali Solanki Wheelchair Basketball
Anna Bethley Morgan Swimming
Anna Filbey Football
Anna Forsyth Basketball
Anna Heslop Swimming
Anna Marie Hughes Cycling
Annabel Dimmock Golf
Annie Jill Tagoe Athletics – Sprints
Annmarie Porter Wheelchair Basketball
Anthony Cast Speed Skating – Short Track
Anthony Joshua Boxing
Anton Raimondo Sitting Volleyball
Antonio Infantino Athletics – Sprints
Aoife Philips Kayaking
Arbnor Haliti Basketball
Archie Austin Mitchell Swimming
Archie Barnett Fencing – Foil
Arezoo Anwary Taekwondo
Arian Sadiqi Taekwondo
Armanni Antoine-Chagar Triathlon
Arnold Mensuoh Athletics – Decathlon
Asghar Nasimi Sitting Volleyball
Ashlee McGuigan Athletics – Middle Distance
Ashleigh Greenham Golf
Ashleigh Nelson Athletics – Sprints
Ashley Bryant Athletics – Decathlon
Ashley Castle Water Polo
Ashley Facey-Thompson Paralympic Table Tennis
Ashley McKenzie Judo
Ashley Wilson Athletics
Aydin Djemal Speed Skating – Short Track
Ayel Ariel Basketball
Azamat Bekturov Taekwondo
Azaria Francis Athletics – Sprints
Azhar Bham Cricket
Becky Penty Athletics – Long Distance
Ben Humphrys Archery
Ben Levart Swimming
Ben Poulton Wheelchair Basketball
Ben Quilter Visually Impaired Judo
Ben Smith Boxing
Ben Waterman Athletics – Middle Distance
Benjamin Morrod Dines Fencing – Sabre
Bethan Littlewood Canoeing – Canoe Polo
Bethan Newland-Smith Swimming
Bethan Sloan Swimming
Bethany Brookes Deaf Tennis
Bianca Maxwell Basketball
Bianca Williams Athletics – Sprints
Billy Beer Boxing
Billy David Birchmore Disability Swimming
Blake Inniss Judo
Blessing Odukoya Disability Athletics
Bobby Davies Karate
Bogac Ayhan Swimming
Bradley Suleyman Swimming
Brandon Brian Wallace Athletics – Sprints
Brian Wong Badminton
Brid Cudmore Swimming
Brittany Robinson Athletics – Sprints
Brooke Norton Cuffy Football
Brooke Tafazolli Water Polo
Bruno Forbes Para Badminton
Buky Afolabi Basketball
Cael Chamberlain Water Polo
Cain Ziggy Franchi-Webster Swimming
Callum Barrett Swimming
Callum Prout Disability Swimming
Calum Reid Racketlon
Cameron Davies Taekwondo
Cameron Gordon Tweedle Sailing
Cameron Price Tennis
Carla Burkitt Karate – Kumite
Carley Wenham Athletics – 400m
Carlos Sobers Athletics – Sprints
Carys Griffiths Triathlon
Catherine Nuqui Gymnastics – Artistic
Cathy Bastian Netball
Cecelia Mowczan Rowing
Ceilan Hall Table Tennis
Celie Mullen Diving
Cellan Mathew Hall Wheelchair Table Tennis
Cem Mehmet Athletics – Javelin
Chandell Lee Taekwondo
Chanel Hemmings Athletics – Sprints
Charlene Rennie Disability Athletics
Charles Alabi Football
Charles Davidmann Shooting
Charles Frankham Boxing
Charlette Hyde Disability Swimming
Charley Fisher Paralympic Dressage
Charlie Bayliss Swimming
Charlie Boldison Swimming
Charlotte Adams Synchronised Swimming
Charlotte Rosa Potter Judo
Charlotte Wildgoose Athletics – Sprints
Chi Chea Weightlifting
Chijindu Ujah Athletics – Sprints
Chinwe Iwunze Athletics – Sprints
Chioma Matthews Athletics – Triple Jump
Chioma Simonetta Ifeji Athletics – Triple Jump
Chloe Bean Swimming
Chloe Hembry Diving
Chloe Kelly Football
Chloe Leigh richards Basketball
Chloe Nelson Hockey
Chloe Pollard Swimming – Open Water
Chloe Spiteri Olympic Freestyle Wrestling
Chris Goodfellow Triathlon
Chris Green Swimming
Chris Gregory Beach Volleyball
Chris Pope Athletics – Sprints
Chris Scott Athletics – Discus
Chris Weeks Wheelchair Basketball
Christian Owusu Agyeman Football
Christopher Bland Ice Skating
Christopher Cassells Archery
Christopher Conning Athletics – Discus
Christopher Houlihan Swimming
Christopher Mollard Fencing – Foil
Christopher Tomlinson Athletics – Long Jump
Christopher Zah Athletics – 400m
Christy Gregan Wheelchair Basketball
Chyna Sawyers Basketball
Cindy Wong Badminton
Claire Harvey Sitting Volleyball
columba Blango Athletics – 400m
Connor Bartlett Gymnastics – Acrobatic
Connor Dutton Gymnastics – Artistic
Connor Tong Disability Football
Conrad Williams Athletics – 400m
Constantine Louloudis Rowing
Corey Addai Football
Corinna Lawrence Fencing – Epee
Cormack E. M. Tate Swimming
Craig Auden Shooting
Craig Gibbons Swimming
Craig Hinton Golf
Craig Moate Disability Swimming
Creston Harrison Athletics – Sprints
Cristian Johnson Powerlifting
Curtis coleman Synchronised Swimming
Curtis Malik Squash
Curtis Miller Fencing – Sabre
Curtis Pusey Basketball
Cyle Carty Athletics – Sprints
Daisy Marchant Swimming
Dalton McGuigan Athletics – Middle Distance
Dalwar Hussain Badminton
Damaris Cooke Deaf Football
Daniel Andrews-Munroe Athletics – Sprints
Daniel Awde Athletics – Decathlon
Daniel Barna Table Tennis
Daniel Barraclough Swimming
Daniel Bramble Athletics – Long Jump
Daniel Fogg Swimming – Open Water
Daniel Hearmon Golf
Daniel John Mayne Athletics – Cross Country
Daniel Lewis Athletics – Triple Jump
Daniel Lobley Taekwondo
Daniel McCullock Football
Daniel Owen Smith Rugby League
Daniel Rivers Shooting
Daniel Voss Disability Swimming
Daniel Wallis Athletics – Cross Country
Daniel Woodhouse Judo
Danielle Carter Football
Danielle Christmas Athletics – Middle Distance
Danielle Daley Tennis
Dannish Walker-Khan Athletics – Sprints
Daryll Neita Athletics – Sprints
Dave Bracher Paralympic Air Pistol Shooting
David Bolarinwa Athletics – Sprints
David Gain Athletics – Sprints
David Guest Athletics – Decathlon
David Morphew Disability Swimming
David O’Doherty Judo
David Robertson Wheelchair Basketball
Dawud Izza Taekwondo
Dean Oamen Athletics – Triple Jump
Deborah Anne Niccol Athletics – Long Distance
Dejean Marshall Brown Athletics – Shot Putt
Dempsey McGuigan Athletics – Hammer
Denise Payet Table Tennis
Denisha Brown Marshall Athletics – Sprints
Denton Conteh Athletics – Triple Jump
Dereece Peter O’Callaghan Athletics – 400m
Dervis Konuralp Disability Swimming
Derya Balta Disability Athletics
Destinee Martins Tennis
Devon Jordan Fender Football
Dimitri Coutya Wheelchair Basketball
Dina Asher-Smith Athletics – Sprints
Dominic Norton Ultimate Frisbee
Dominic Ranaraja Disability Swimming
Dominic Stowell Hockey
Dominik John Karate – Kaizen Ryu
Dorothy John Olympic Weightlifting
Dorothy Sayers Olympic Weightlifting
Drew Clark Swimming
Dwayne Orija Basketball
Dylan Nurse Swimming
Dzaier Neil Paralympic Table Tennis
Eamon Haroun Swimming
Eartha Pond Football
Ebere Uchegbu-Elechi Disability Athletics
Eden Amsalem Fencing – Sabre
Edmond Amaning Athletics – Sprints
Edmund David Haws Kayaking
Edward Dimayuga Swimming
Edward Graham Swimming
Edward James Lee Swimming
Edward Shorland Rowing
Edwina Asamung Rowing
Ekaterina Avramova Swimming
Eleanor Hubbert Disability Athletics
Eliot Bradford Judo
Elisa Krasniqi Ballet
Elisabeth Manvell-Pavlitski Wheelchair Basketball
Elise Amelia Matthews Gymnastics – Sports Acrobatic
Elise Pierre Gymnastics – Artistic
Elisha Fahmy Athletics – Sprints
Elizabeth Highton Fencing – Epee
Elizabeth Ng Fencing – Foil
Elizabeth Winter Synchronised Swimming
Ella Clempson Gymnastics – Acrobatic
Ella Henson Softball
Ella May Edwards Diving
Ella Pierpoint Water Polo
Elle Horsman Triathlon
Ellie Danielson Water Polo
Ellie Kearney Hockey
Ellie Nutt Swimming
Elliot Bertram Swimming
Elliot Crook Ice Skating
Elliot James Newman Wakeboarding
Elliot Laville Modern Pentathlon
Elliott Piercy Rowing
Elliott William John Gladwin Judo
Ellis O’Reilly Gymnastics – Artistic
Emelia Cole Rowing
Emily Bell Swimming
Emily Eloise Allen Gymnastics – Acrobatic
Emily Elstub Fencing – Epee
Emily Fion Williams Surfing
Emily Godley Weightlifting
Emily Grant Water Polo
Emily Heslop Swimming
Emily Jane Moses Diving
Emily Louise Smith Water Polo
Emily Russell Athletics – Sprint Hurdles
Emily Whiting Taekwondo
Emlyn Whittick Wheelchair Basketball
Emma Bab Ice Skating
Emma Carswell Korfball
Emma Critchley Synchronised Swimming
Emma Grant Cycling – Road
Emma Louise Shaw Diving
Emma Pang Judo
Emma Stephanie Torkington Table Tennis
Emma Thornton Disability Swimming
Emma Wakrim Olympic Weightlifting
Emmanuel Adeyeye Football
Emmanuel Stephens Athletics – Sprints
Endri Krasniqi Karate
Endris Tafilaku Taekwondo
Eniola Oluwasanya Athletics – Sprints
Eniola Oyesanya Athletics – Sprints
Enrique Dimayuga Golf
Erin Nabney Swimming
Ernest Turkeev Judo
Esme Lower Synchronised Swimming
Essence Martins Tennis
Ethan Andrew Regis Athletics – Long Jump
Ethan Clarke-Osbourne Table Tennis
Ethan Rose Badminton
Eunnis Chaima Boxing
Eusebio Da Silva Ca Athletics – Long Jump
Eve Daniels Athletics
Evie Butcher Athletics – Race Walking
Ewan Mark Clegg Baseball
Ezekiel Ewulo Athletics – Long Jump
Fabian Collymore Athletics – Sprints
Fabrice Baptiste Athletics – Sprints
Faraz Rafi Athletics – Discus
Farren Morgan Athletics – 400m
Federica Williamson Swimming
Fellan McGuigan Athletics – Hammer
Ffion Lewis Athletics – Middle Distance
Finbar Richard Ryley Target Shooting
Fiona Tillman Wheelchair Basketball
Flavian Suka Weightlifting
Floriane Perichon Synchronised Swimming
Ford Fagan Diving
Fran Brown Paralympic Climbing
Fran Leighton Water Polo
Frances Howell Ice Skating – Figure Skating
Frances Isobel Groves Gymnastics – Acrobatic
Frances Penwarden Swimming
Frances Turk Table Tennis
Francesca Engelhardt Gymnastics – Artistic
Francesca Wall Diving
Francesca Wells Netball
Francis Papworth Diving
Frank O’Reilly Boxing
Frankie Howells Hockey
Frano Vainio-Doiseul Athletics – Sprints
Freddie Wilkinson Swimming
Frederick Cornwell Swimming
Freya Clempson Gymnastics – Acrobatic
Freya Cooper Athletics – Pole Vault
Freya Levy Wheelchair Basketball
Gabriel Achampong Table Tennis
Gareth Thomas Fencing – Epee
Gavin Johnson Athletics – Javelin
Gavin Rumgay Table Tennis
Gemma Cosens Shooting
Gemma Gibbons Judo
Georg Mew Jensen Cycling – Road
George Anderson Disability Athletics
George Augusto Vaz Rocha Basketball
George Barnicoat Kayaking
George Brown Swimming
George Davies Athletics – Javelin
George Huxley Athletics – Sprint Hurdles
George Marsh Swimming
George O’Mahoney Boxing
George Taplin Swimming
George Thomas Zuhlke Taekwondo
Georgia Smith Swimming
Georgia Ward Diving
Georgina Boyle Swimming
Gianni Frankis Athletics – Sprint Hurdles
Gift Mclaren Athletics – Sprints
Gilbert Saba Boxing
Gina Faye Boot Karate – Goju
Gloria Lola Alabi Athletics – Sprints
Godswill Ndion Yena Disability Athletics
Grace Bradley-Shankar Sailing
Grace Elizabeth Johnson Gymnastics – Acrobatic
Grace Hannah May Diving
Grace Lazard Volleyball
Grant Rose Disability Swimming
Grant Underwood Canoeing
Greg Cackett Athletics – Sprints
Greg Millar Athletics – Javelin
Hadj Lahmar Wheelchair Basketball
Halil Zorba Olympic Weightlifting
Hamim Lubega Athletics – 400m
Hamza Abiyo Olympic Weightlifting
Hannah Burvill Swimming
Hannah Foxley Rowing
Hannah Jill Mulshaw Synchronised Swimming
Hannah Luck Equestrian – Eventing
Hannah May Jones Netball
Hannah Patchett Water Polo
Hannah Whelan Rowing
Haris Kekic Judo
Harkirat Sekhon Judo
Harley Stephens Tennis
Harri Pugh Squash
Harrison Nichols Fencing – Epee
Harrison Tibbs Swimming
Harry Bird Fencing – Foil
Harry Brown Swimming
Harry Clarke` Athletics – Hammer
Harry Connelly Boxing
Harry Harrod Gymnastics – Artistic
Harry Myers Aquathon
Harry Peck Fencing – Epee
Harry Williams Badminton
Harvey Horn Boxing
Hassan Jiwajee Table Tennis
Hassan Kamlah Swimming
Hatshepsut James Athletics – 400m Hurdles
Hayley Ozdemir-Lloyd Basketball
Hayley Willis Judo
Heather Butcher Athletics – Race Walking
Helen Jenkins Triathlon
Helen Louise O’Riordan Rowing
Helen Turner Wheelchair Basketball
Helena Phillips Water Polo
Henrik Hanicke Wheelchair Basketball
Henry Choong Modern Pentathlon
Henry Offin Swimming
Henry Shackleton Snowboarding
Henry Thomas Simpson Water Polo
Hiba Feredj Table Tennis
Hillary Adams Athletics – Sprints
Hiroki Harazawa Swimming
Holly Daniels Athletics – Middle Distance
Holly Esson Swimming
Holly Louise Thomas Athletics – Sprint Hurldes
Hugo Anthony Kayaking
Humberto Paulo Wheelchair Basketball
Husayn Rosowsky Fencing – Foil
Huy Vu Athletics – Sprint Hurdles
Ian Laker Wheelchair Basketball
Iftekhar Hossain Athletics – Sprints
Igor Morais Table Tennis
Ilyas Hussain Taekwondo
Ima Ekanem Athletics – Discus
Imani Lansiquot Athletics – Sprints
Imisioluwa Olubummo Athletics – High Jump
Inder Singh Sohi Wrestling
Indigo Burgin Athletics – Race Walking
Indran Karasu Tanabalan Karate – Kata
Indu Ragunather Tennis
Isaac Ogunlade Athletics – 400m Hurdles
Isabel Stubbs Hockey
Isabella Alice Gill Fencing – Foil
Isabella Dmochowska Fencing
Isabella Haward Diving
Isabella Hindley Swimming
Isabelle Alexandra Bushrod Canoeing – Canoe Slalom
Isabelle Dean Water Polo
Isabelle Manibou Dang Karate – Kyokunshinkai
Isobel Alice Dodd Athletics – Middle Distance
Jack Beddoes Swimming
Jack Brooker Boxing
Jack Childerstone kayaking
Jack Garland Gymnastics
Jack Greenaway Football
Jack Horrix Fencing
Jack Jago Squash
Jack James Harrison Taekwondo
Jack Kelly Judo
Jack Molloy Tennis
Jack Morgan Diving
Jack Neill Gymnastics – Artistic
Jack Pegram Para Table Tennis
Jack Stroud Athletics – Middle Distance
Jacob Paul Athletics – 400m Hurdles
Jacob Seager Football
Jacob Willmore Karate – Goju
Jade Hearmon Synchronised Swimming
Jade Johnson Athletics – Long Jump
Jade Nicholls Athletics – Discus
Jagjit Singh Chuk Boccia
Jahmal Germain Athletics – Decathlon
Jake Howes Cycling – Multi Event
Jake Sheaf Beach Volleyball
Jake Waldron Athletics – Middle Distance
Jakob Kristensen Powerlifting
Jamaal Otto Karate – Kumite
Jamal Clarke Athletics – Long Jump
Jamal Petgrave Judo
James Branch Boxing
James Brand Disability Swimming
James David Taylor Sailing
James Draper Judo
James Edwards Surf Lifesaving
James Frewin Fencing – Epee
James Hegarty Swimming
James Hunt Athletics – Cross Country
James Joseph Goldstone Swimming
James Kinch Swimming
James King Judo
James Lasis Athletics – Hammer
James Mark Brindley Swimming
James Massey Rugby Union
James Matthew Mayne Water Polo
James Naidoo Disability Swimming
James O’Shea Disability Swimming
James Palmer Wheelchair Basketball
James Robert Blaise Gillie Swimming
James Slade Swimming
James Tran Athletics
James Walsh-Roche Basketball
James-Andrew Davis Fencing – Foil
Jamie Aaron Lewis Gymnastics – Artistic
Jamie Brown Athletics – Middle Distance
Jamie Mathews Deaf Squash
Jamie Patterson Disability Athletics
Jamie Stuart Fencing – Epee
Jane Campbell Wheelchair Table Tennis
Jasmin Dotzek Athletics – Heptathlon
Jason Kojo Dwaah Athletics – 400m
Jason Matten Gymnastics
Jason Richards – Thompson Athletics – Triple Jump
Jason Witter Basketball
Jaspal Dhani Wheelchair Basketball
Javari Cameron Athletics – Long Jump
Jawed Sadiqi Taekwondo
Jazz Crawford Athletics – Sprints
Jeannette Adu-Bobie Sitting Volleyball
Jeffrey Duru Basketball
Jeffrey Lawal Balogun Athletics – Sprints
Jemima Clark Ice Skating
Jenna Nicole Arnot Gymnastics – Artistic
Jenna O’Reilly Boxing
Jennifer Bates Synchronised Swimming
Jennifer Moore Swimming
Jeremy Arthur Football
Jerry-Ray Pearce Disability Swimming
Jesse Beck Boxing
Jessica Akinola Basketball
Jessica Gale Equestrian – Dressage
Jessica Harper Disability Swimming
Jessica Hole Hockey
Jessica Kate Thornton Cricket
Jessica Keys Gymnastics – Acrobatic
Jessica Mccabe Athletics – 400m Hurdles
Jessica Ndofussu Disability Athletics
Jeyda Djemal Speed Skating – Short Track
Jimmy Smith Boxing
JJ Jegede Athletics – Long Jump
Jo Rowland Athletics – Heptathlon
Jo Schilicter Rowing
Joanna Kate Hutchison Fencing – Sabre
Joanne Calvino Olympic Weightlifting
Jodi Hill Sitting Volleyball
Joe Berth-Jones Athletics – Sprints
Joe Gilbert Wheelchair Basketball
Joe Tucker Lawrence Wheelchair Basketball
Joe Yarde Athletics – Sprint Hurdles
Joel Barkers Basketball
Joel Crowne Fencing – Foil
Joel Gibbons Disability Athletics
Joel Murdock Football
John Jayne Judo
John Lawler Wheelchair Basketball
John McCorkell Wheelchair Basketball
John Munro Sitting Volleyball
John Otugade Athletics – Sprints
John Worrall Sitting Volleyball
Jolene Danielle Athletics – 400m
Jon Watson Football
Jonathan Alexander Grant Athletics – Long Jump
Jonathan Douglas Haines Athletics – Hammer
Jonathan Flory Hockey
Jonathan Hopkins Athletics – Long Distance
Jonathan Muleba Football
Jonathan Ryan Morris Rugby League
Jonathan Tye Kayaking – Sprint Flatwater
Jonathan Webb Fencing – Sabre
Joost Rietveld Athletics – 400m
Jordan Aromasodu Athletics – 400m Hurdles
Jordan Chappell Judo
Jordan Gilbert Motorcycle Road Racing
Jordan Hibbert American Football
Jordan Huggins Athletics – Sprints
Jordan Spencer Basketball
Jordan Warner Athletics – Shot Putt
Joseph Beevers Kayaking
Joseph Choong Modern Pentathlon
Joseph Epps Athletics – 400m Hurdles
Joseph Hayman-Joyce Canoeing – Sprints
Joseph Hylton Athletics – Sprint Hurdles
Joseph Peciuch Disability Swimming
Joseph Samuel Morris Surfing
Joseph Tunney Basketball
Joseph Tyrrell Basketball
Joseph Walsh-Norman Basketball
Joshua Calum Jones Judo
Joshua Edward Kenway Swimming
Joshua Goble Swimming
Joshua Monaghan-Coombs Disability Swimming
Joshua Onabowu Swimming
Joshua Oyibo Football
Joshua Porter Wheelchair Basketball
Joshua Street Athletics – Sprints
Joshua Stuart Fencing – Epee
Joshua Wadey Taekwondo
Josie Gummer Sailing
Josue Ngandu Athletics – 400m
Jucha Willers Moore Rowing
Julia May Lydall Shooting
Julia Scardone Judo
Julian Chan Quee Lin Swimming
Julien AT Allwood Athletics – Triple Jump
Julienne a Boe Athletics
Julz Adeniran Athletics – Sprint Hurdles
Junior Williams Basketball
Justin Geohagen Athletics – Sprints
Justin Laurence Tarrant Athletics – Pole Vault
Justin Levene Wheelchair Basketball
Juvenal H. Iragaba Handball
Kace Bartley Squash
Kadeem McFarlane Canoeing – Canoe Slalom
Kaeshelle Cooke Athletics – Sprint Hurdles
Kahoru Harazawa Disability Swimming
Kai Jones Athletics – Shot Putt
Kaia Cudmore Swimming
Kalani Peart Football
Kamal Guthmy Football
Kameron Nicholas Fencing
Kane Nurse Water Polo
Karen Asante Athletics – Sprints
Karen Hung Sitting Volleyball
Karim Khassal Table Tennis
Karis Pierre Gymnastics – Artistic
Kashif Jones Athletics – High Jump
Katherine Gymnastics
Katherine Shaw Swimming
Katherine Torrance Diving
Kathryn Davies Athletics – 400m Hurdles
Katie Clark Swimming
Katie Latham Swimming
Katie Nutt Water Skiing
Katie Rees Swimming
Katrina Cosby Athletics – 400m Hurdles
Katy Hills Netball
Keauna Phillips-Darko Athletics – Middle Distance
Keland Tomos Cai Phinnemore Surf Lifesaving
Kelland Thomas-Smith Rugby Union
Keri Rothwell Douglas Gymnastics – Acrobatic
Kerri Davidson Athletics – Triple Jump
Kertis Beswick Athletics – Sprint Hurdles
Kevin Quinn Athletics – Long Distance
Kevin Ranaweera Swimming
Kevin Wright Football
Khalid Jama Basketball
Khani Marius Basketball
Kian Panjavi Weightlifting
Kieran Hodson Kilroy Swimming
Kieran Holdbrook Disability Swimming
kieran Nunkoo Karate – Wado Ryu
Kieran Owens Wakeboarding
Kieron Joseph Football
Kim Nguyen Badminton
Kim Pham Olympic Weightlifting
Kira Georgia Munns-Charlton Karate – Kata
Kira Roberts Fencing – Sabre
Kirsty Smith Athletics – Triple Jump
Kirstyn Chase Judo
Kitan Eleyae Athletics – Long Jump
Kola Adedoyin Athletics – Triple Jump
Krystal May Leggett Dance
Kunmi Ogunfeibo Swimming
Kye Fox Karate – Kata
Kyle Clarke-Harewood Judo
Kyle Kothari Diving
Kyra Akinnibi Tennis
Kyra Robinson Judo
Kyron Everald Kadian Williams Athletics – Sprints
Lana Rush Tennis
Lanra Aregbeshola Disability Swimming
Lanre Sowami Wheelchair Basketball
Lara Hockin Synchronised Swimming
Lara Partridge Water Polo
Lathursan Vinayagamoorthy Athletics – Sprints
Laura Ashton Swimming
Laura Hirai Softball
Laura Jane Jeffery Football
Laura Turner Athletics – Sprints
Laurelle Akintade Athletics – Sprints
Lauren Cattell Rugby Union
Lauren Giles Gymnastics – Trampolining
Lauren Hawkins Judo
Lauren Rose Walton Swimming
Lauren Sullivan Disability Swimming
Lauren Whelan Athletics – Race Walking
Laurence Peplow Fencing – Epee
Laurent Irish Basketball
Lauryn John-Baptiste Tennis
Layla Ozan Disability Swimming
Lea Gansser-Potts Synchronised Swimming
Leah Erica Harris Surf Lifesaving
Leana Goode Netball
Leanne Reeves Rowing
Lee Shinkin Judo
Leevan Yearwood Athletics – Sprints
Leila Moore Sailing
Lennox Thompson Athletics – 400m Hurdles
Leo Daniel Jaggs Swimming
Leon Berchie Swimming
Leonardo De Moura Muniz Judo
Leonie Buck Disability Swimming
Leonie Flowerday Disability Swimming
Lerrone Richards Boxing
Leslie Anne Jesus Delgado Athletics – 400m Hurdles
Leticia Marsh Ice Skating
Levi Edwards Athletics – Long Jump
Lewis Falconer Gymnastics – Acrobatic
Lexie Howard Diving
Lia Hutchinson Gymnastics – Trampolining
Liam Baskett Wheelchair Basketball
Liam Daniel Carpenter Basketball
Liam McTiernan Table Tennis
Liam Tomas Ruiz Football
Libby Whiteley Basketball
Liem Bui-Le Olympic Weightlifting
Lilian Philippa Ryan Swimming
Lily Pearson Biathlon
Limamou Kante Swimming
Linsey Smith Cricket
Lizzy Foreman Sailing
Lois Roche Football
Lotte Wubben-Moy Football
Lottie Horton Athletics – Sprints
Louis Hampton-Jones Weightlifting
Louis J Colvin Ice Hockey
Louis Modell Cycling
Louis Norton Cuffy Basketball
Louis Persent Athletics – 400m
Louise Adams Ice Hockey
Louise Elizabeth Saxon Canoeing – Canoe Polo
Louise Otto Underwater Hockey
Loula Paizi Basketball
Loulou Vos Swimming
Luamar Stephany Dolfini Swimming
Luca Fried Disability Swimming
Lucas Dyson-Diaz Swimming
Lucas Navarro Swimming
Lucas Taylor Tennis
Lucy Bean Swimming
Lucy Bridie Dennis Triathlon
Lucy Carter Synchronised Swimming
Lucy Chamberlain Judo
Lucy Davis Hockey
Lucy Grant Water Polo
Lucy King Judo
Lucy Sanderson Swimming
Lucy Thornton Swimming
Lucy Walker Rowing
Luka Tosic Sailing
Lukasz Piejko karate – Shotokan
Luke Ashley Karate
Luke Balfre Judo
Luke David Brown Swimming
Luke Frazer Spain Swimming
Luke Gunning Swimming
Luke Isaiah Nelson Basketball
Luke Joseph Elliman Swimming
Luke Lennon-Ford Athletics – 400m
Luke Morgan Rugby – Sevens
Luke Roach-Christie Athletics – Throws
Lukesha Morris Athletics – Sprints
Lutalo Muhammad Taekwondo
Madeline Badcott Rowing
Mai Alland Swimming
Maisey Teeling Ballet
Maisie James Synchronised Swimming
Maiwand Yaqoobi Taekwondo
Makay Sediqi Taekwondo
Malik Ouzia Athletics – Middle Distance
Mandy Tobin Deaf Football
Manon Bradley Powerlifting
Mansour Sediqi Taekwondo
Manuella Julienne Ewombe a Boe Athletics
Manya Eversley Rowing
Maqsoud Sediqi Taekwondo
Marc Jenkins Triathlon
Marco Loughran Swimming
Marcus Giles Table Tennis
Marcus John Tighe Korfball
Marcus Renzi Shooting – 10 Metre Air Pistol
Margaret Adeoye Athletics – Sprints
Marghini Yasmin Athletics
Margot Emily Prow Squash
Mari Durward-Akhurst Paralympic Dressage
Maria Papworth Diving
Marie Tanabalan Karate – kata
Mark John Clive Kayaking – Sprints
Mark Popkov Athletics – Pole Vault
Marley Silcott Tennis
Martha Reynolds Athletics – Middle Distance
Martine Wright Sitting Volleyball
Martyn Woodhead Judo
Marvin Sinclair Athletics – Triple Jump
Marvin Witter Basketball
Mason Gulaidi-Barber Judo
Masoud Sadighi Boxing
Mathew Stevens Boxing
Matt Blandford Athletics – Discus
Matt Gain Athletics
Matt Gittings Cycling
Matt Parslow Ultimate Frisbee
Matthew Bergin Athletics – Middle Distance
Matthew Brown Sailing
Matthew Burton Athletics – Long Jump
Matthew Calverley Wheelchair Basketball
Matthew Carter Rowing
Matthew Croyle Ice Hockey
Matthew Elliott Helps Water Polo
Matthew Fayers Athletics – Middle Distance
Matthew Forsyth Deaf Ten Pin Bowling
Matthew George Athletics – Decathlon
Matthew Harrison Rugby Union
Matthew Holland Water Polo
Matthew Lasis Athletics – Hammer
Matthew Leslie Brooks Water Polo
Matthew Mclaughlin Athletics – Middle Distance
Matthew Phillips Disability Swimming
Matthew Purssey Judo
Matthew Trew Disability Athletics
Matthew Weeks Athletics – 400m
Matthew Wise Tennis
Matylda Rentflejsz Basketball
Maurillia Simpson Sitting Volleyball
Max Goodkind Judo
Max Whitley Taekwondo
Maya Bruney Athletics – Sprints
Mazrouq Sediqi Taekwondo
Megan Anna Bailey Athletics – Pole Vault
Megan Knowles Table Tennis
Megan Lucy Wood Wheelchair Basketball
Megan Mehin Balabey Gymnastics – Rhythmic
Megan Pickering Rowing
Melissa Courtney Athletics – Middle Distance
Melissa Owusu-Ansah Athletics – 400m
Melita Emanuel-Carr Basketball
Mercy Opeyemi Brown Weightlifting
Mhairi Nurthen Water Polo
Michael Andrew Esnouf Swimming
Michael Crosse Ice Hockey
Michael Gunning Swimming
Michael Oats Boxing
Michael Oku-Ampofo Athletics – 400m
Michael Puplampu Athletics – Triple Jump
Michaela Cook Gymnastics – Sports Acrobatic
Michaela Staniford Rugby Union
Michaella McFarlane Netball
Michale Grady Wheelchair Basketball
Micheal Omoniyi Athletics – Sprints
Michella Obijiaku Athletics – Sprints
Mike Martin Basketball
Miles Theo Norton-Cuffy Football
Milla Nasevski Tennis
Millie Bach Modern Pentathlon
Millie Spalding Gymnastics – Arobatic
Minna Griffiths Swimming
Miranda-Jane Willis Swimming
Mishka Fibbens Swimming
Mitra Sadiqi Taekwondo
Mohamed Abubakar Basketball
Mohamed Hassan Athletics – Middle Distance
Mohammed Anas Wahbi Taekwondo
Mohammed Emran Hussain Table Tennis
Mohammed Hashim Football
Mohammed Munir Azizshalizi Taekwondo
Molly Thompson-Smith Climbing
Monique Gomez Gymnastics – Artistic
Montell Douglas Athletics – Sprints
Muhammed Sarwar Safi Taekwondo
Mukhtar Farah Athletics – Cross Country
Musa-Xavier Dawodu Kickboxing
Muzaffar Jabbar Sitting Volleyball
Nadia Marina El-Akrichi-Rodriguez Synchronised Swimming
Nadia Williams Athletics – Triple Jump
Nadine Gomez Gymnastics – Artistic
Nadine Smit Athletics – Pole Vault
Namatullah Ahmadi Weightlifting
Naomi Ayrton Swimming
Nasimi Asghar Sitting Volleyball
Natalie Connor Athletics – Middle Distance
Natalie Duo Disability Athletics
Natalie Saudan Synchronised Swimming
Natasha Marke-Jones Hockey
Natasha Sinha Swimming
Nathan Amin Cricket
Nathan Fox Athletics – Triple Jump
Nathan Littlewood Canoing – Canoe Polo
Nathan Nicholls Biathlon
Nathan Samuyiwa Athletics – Sprints
Nathan Simon Peter Flynn Basketball
Nathaniel Modeste Athletics
Nekoda Davis Judo
Niall Fleming Athletics – Cross Country
Niamh Brown Athletics – Cross Country
Nicholas Darthur Football
Nick Shasha Duathlon
Nicko Anderson Paralympic Table Tennis
Nico Kirschstein Smith Kayaking – Sprints
Nicole Jodi Hill Sitting Volleyball
Nicole Stephanie Davenport Athletics – Javelin
Nigel Rene Seidu Football
Nikola Despotovic Taekwondo
Nimeire Mavounda Jr Gymnastics
Nina Louise Ferber Gymnastics – Acrobatic
Nneoma Nwaosu Basketball
Noah Williamson Diving
Noorin Gulam Olympic Weightlifting
Nusrat Ceesay Athletics – 400m Hurdles
Oba Waiyaki Surf Lifesaving
Ocean Lewis Football
Ogo Anochirionye Athletics – Long Jump
Ohara Davies Boxing
Olajide Buckley Basketball
Oliver Beard Swimming
Oliver Benjamin Ultimate Frisbee
Oliver Fellows Disability Swimming
Oliver Goodhew Swimming
Oliver Griffiths Sailing
Oliver Jacob Thompson Badminton
Oliver Newport Athletics – Long Jump
Oliver Olds Rugby League
Oliver Wynne-Griffith Rowing
Olivia Boothman Equestrian – Eventing
Olivia Carnegie-Brown Rowing
Olivia Piechota Judo
Olivia Weedon Speed Skating – Short Track
Olivia Willis Swimming
Oliwia Siutkowska Karate – Kata
Ollie Choules Rugby Union
Olubunmi Abbass Basketball
Oludaisi Adefisan Disability Swimming
Olufemi Valentine Boxing
Oluwaseum Adeduntan Basketball
Oluwatimileyin Ojo Football
Oluwatobi Esan Athletics – Sprints
Omar Haroun Swimming
Omar Khassal Table Tennis
Omar Reid Athletics – Discus
Omar Safi Taekwondo
Omari Markland-Montgomery Athletics – 400m
Omer Abdullah Taekwondo
Omololu Abiodun Athletics – Sprints
Onur Aksinoglu Athletics
Onye Awakwo-Alioma Disability Athletics
Orlan Jackman Basketball
Osaro Otobo Basketball
Oscar Livesey Disability Swimming
Oscar Warr Sailing
Oskar Kolk Hockey
Otis Joseph Athletics – Sprints
Paige Powell Swimming
Paige Whyte Ice Skating – Figure Skating
Paninder Bains Taekwondo
Paul James Sanchez-Lethem Fencing
Paul Ogun Athletics – Long Jump
Paul Stewart Tennis
Paul Yates Kayaking – Sprints
Pember Alp Deaf Football
Perri Shakes-Drayton Athletics – 400m Hurdles
Perry Lawson Basketball
Perry Malik Squash
Peter David Mayne Water Polo
Peter Vincent Judo
Philippa Jowett Archery
Philippa Rogan Athletics – High Jump
Philippa Shuttleworth Swimming
Phoebe Cheung Gymnastics – Aerobic
Phyllis Agbo Athletics – Heptathlon
Ping Ho Table Tennis
Pip Seton Bennett Swimming – Open Water
Poi Fakcha Olympic Weightlifting
Polly Saines Disability Swimming
Polly White Swimming
Precious Ejimonyeabala Athletics
Prince Nnaemeka Ezenwa Athletics – Triple Jump
Quincie Michael Athletics – Sprints
Rachel Arnheim Athletics – Pole Vault
Rachel Ayrton Swimming
Rachel Padwick Triathlon
Rad Hart-George Triathlon
Radoslaw Kowalski Disability Swimming
Rafal Morawski Athletics – Hammer
Rafay Malik Taekwondo
Rajan Waterman Paralympic Table Tennis
Rakib Othmane Athletics – Sprints
Ramaar Morgan-Jones Athletics
Ramsey Haroun Swimming
Rebecca Donnelly Disability Swimming
Rebecca Evans Gymnastics – Acrobatic
Rebecca Jacqueline Walton Swimming
Rebecca Jane Burgess Judo
Rebecca Jane Mayle Fencing – Epee
Rebecca Keating Athletics – Hammer
Rebecca Oluchi Zelic Deaf Athletics
Reece Barclay Swimming
Reece Bowers Athletics – Sprints
Reece Nicholls Swimming
Reece Russell Disability Swimming
Reece Trevor James Gladwin Judo
Reece Young Athletics – Sprint Hurdles
Rhiannon Leah David Diving
Rhiannon Williams Synchronised Swimming
Rhys Huw Muzzupappa Water Polo
Rhys Thoroughgood Table Tennis
Richard Charles Athletics – Middle Distance
Richard Kruse Fencing – Foil
Richard Marc Christopher Morrissey Athletics – 400m
Ricketo Anderson Athletics – Sprints
Ricky Redhead Boxing
Rikki Fifton Athletics – Sprints
Rion Pierre Athletics – Sprints
Robbie Barrett Sitting Volleyball
Robert Hegarty Swimming
Robert William Simpson Water Polo
Robyn Elizabeth Petitt Athletics – High Jump
Rod Brown Basketball
Rory McMonagle Swimming
Rosa Arizona Yates Athletics – Cross Country
Rose Tamsin Hugh Smith Equestrian – Dressage
Roshan Wali Taekwondo
Rosie K Hughes Swimming
Ross Calder Swimming
Ross Mathieu Karate – Kumite
Ross William James Water Polo
Roxanne Nauth-Misir Karate – Kyokushin
Roy Carter Wheelchair Basketball
Rubin Amsalem Fencing – Sabre
Rufus MacRae Disability Swimming
Rusha Mondal Athletics
Rushane Thomas Athletics – Sprint Hurdles
Ruth Onyekwe Athletics – Sprints
Ryan Bartlett Gymnastics – Acrobatic
Ryan Martin Basketball
Ryan Nicholls Disability Swimming
Sabrina Bakare Athletics – 400m
Sabrina Sinha Athletics – Middle Distance
Sadie-May Bishop Netball
Said Khelwatty Taekwondo
Said Reshad Saraj Boccia
Saima Malik Taekwondo
Salim Sharman Boxing
Sam Harrison Powerlifting
Sam Kirschstein Smith Kayaking – Sprints
Sam Luke Curry Modern Pentathlon
Sam Whiting Football
Sam Wratten Rowing
Samar Malik Taekwondo
Sami Abood Wheelchair Basketball
Samodani Wijetunge Badminton
Samuel Harman Karting
Samuel Osewa Athletics – Sprints
Samuel Rothwell Swimming
Samuel Woods Triathlon
Samuel Wratten Rowing
Samzu Agbaje Athletics – Sprint Hurdles
Sanjay Amin Cricket
Saoirse Chinery-Edoo Athletics – Decathlon
Sara Finn Gymnastics – Artistic
Sara Lougher Swimming
Sarah Grady Wheelchair Basketball
Sarah Lamin Olympic Weightlifting
Sarah Parsons Athletics – Discus
Sarah Pashoud Disability Swimming
Sarah Rose Esgate Hammond Swimming
Sarah-Louise Casey Swimming
Savannah Henry Gymnastics
Scarlett Mew Jensen Diving
Scott Broadis Swimming
Scott John Charles Pallett Wushu
Scott Lincoln Athletics – Shot Putt
Scott Thornton Cricket
Sean Clare Football
Sean O’Sullivan Snooker
Sebastian James Devereux Rowing
Sebastian Richard Masterton Diving
Sebastian Rodger Athletics – 400m Hurdles
Selina Brown Netball
Seren Allin Athletics – Cross Country
Sergio Manesio Football
Serita Solomon Athletics – Sprint Hurdles
Shamsaddin Sadiqi Taekwondo
Shanelle Dyer Thai Boxing
Shanice Harrison Athletics – Sprints
Shannon Constantinou Disability Athletics
Shaquille Eusebe Disability Athletics
Shaquille Thomas Athletics – Sprint Hurdles
Sharnelle Barrett Wheelchair Basketball
Sharon Jones Barnes Paralympic Wheelchair Badminton
Shaun Antonio Henry Athletics – Sprints
Shauna Kiera Quirks Athletics – Javelin
Shaunagh Brown Athletics – Discus
Shavaun Henry Athletics – Long Distance
Shayanne Sarsoza Taekwondo
Shayone Simao Athletics – Sprints
Sheikh Muhidin Sheikh Disability Athletics – Wheelchair Racing
Sheila Amadasun Athletics
Shelley Jackson Judo
Shequila Joseph Basketball
Shervann Miller-Ferdinand Football
Shila Panjavi Weightlifting
Shola Olojo Athletics – Triple Jump
Shona Richards Athletics – 400m
Siar Hassan Taekwondo
Sidney Howes Swimming
Simi Adewole Athletics – Discus
Simisola Oyesanya Athletics – Shot Putt
Simon Lewis Boxing
Simon Randerson Swimming
Sioned Eleri Hiscocks Netball
Sky Draper Triathlon
Sofija Bojat Judo
Soji Aiyenuro Fencing – Sabre
Solomon Onaljanjo Olympic Weightlifting
Sonia Howe Wheelchair Basketball
Sophie Connor Athletics – Cross Country
Sophie Elizabeth Usher Synchronised Swimming
Sophie Elphick Swimming
Sophie Evans Swimming
Sophie Grey Disability Swimming
Sophie Lansley Water Polo
Sophie Lewis Ward Athletics – Race Walking
Sophie Mansfield Athletics – 400m
Sophie McPeak Kayaking
Sophie Parkes Modern Pentathlon
Sophie West Disability Swimming
Sposi Daniela Handball
Stanley Ramsay Swimming
Stefan Mitchell Athletics – Sprints
Stelian Naftanaila Canoeing – Sprints
Stella Vinet Gymnastics
Stephanie Antonova Gymnastics – Rythmic
Stephanie Duru Basketball
Stephanie Elstub Fencing – Epee
Stephanie Gaynor Athletics – Sprint Hurdles
Stephen Guest Athletics – High Jump
Stephen Mark Ferroni Athletics – Middle Distance
Stephron Andrew Basketball
Steven Cappleman Badminton
Steven Langdon Disability Swimming
Stuart Lee Karate – Kyokushin
Sunit Jogia Karate – Kaizen Ryu
Sunny Edwards Boxing
Susan Sediqi Taekwondo
Susanna Banjo Athletics – Sprints
Susannah Rodgers Disability Swimming
Suzanne Norman Swimming
Sydney Taylor Athletics – Cross Country
Taariq John-Clarke Athletics – Triple Jump
Taffazul Islam Badminton
Taitu McMorris Basketball
Taj-Damani Johnson Athletics – Sprints
Takara Haines Hockey
Talia Banin-Reid Table Tennis
Tamara Lipinska Karate
Tanith Turner Speed Skating – Short Track
Tao Geoghegan Hart Cycling
Tara Morawska Athletics – Hammer
Tara Tosic Sailing
Tatyana Guttmann Hancocks Athletics – Sprints
Tayla Nisbet Gymnastics – Trampolining
Taylor Robinson Rowing
Tayo Andrews Haycocks Athletics – High Jump
Tayo Edun Football
Tayo Ogedengbe Basketball
Teao Hughes Swimming
Tejal Amin Gymnastics
Temitope Erinoso Athletics – Long Jump
Teo Borozan Football
Thalia Czarkowska Table Tennis
Thea Coido Rowing
Theo Spalding McIntosh Judo
Thomas Andrew Luke Weston Badminton
Thomas Costley Cricket
Thomas Donovan Swimming
Thomas Gogo Football
Thomas Habberfield Rugby – Sevens
Thomas Kennedy Athletics – Sprints
Thomas Lloyd Suthon Edwards Fencing – Epee
Thomas Piechota Disability Swimming
Thomas Rusbridge Basketball
Thomas Urry Disability Swimming
Tia Monk Diving
Tia Rose Goodridge Gymnastics – Trampolining
Tian Sewell Judo
Tiana Dennison Table Tennis
Tilly Brown Diving
Tim Lobley Taekwondo
Timothy Howells Athletics – Sprints
Timothy Robinson Swimming – Open Water
Tin-Tin Ho Table Tennis
Tirath Singh Rathour Handball
Tobi Adeniyi Athletics – Long Jump
Tom Parry Surf Lifesaving
Tom Watkins Swimming
Tom Wilkinson Rowing
Tomas Daniels Athletics – 400m
Tomi Alade Football
Tommy Ball Boxing
Tope Faith Athletics – Sprints
Torrie Malik Squash
Tremayne Gilling Athletics – Sprints
Tresor Mashaka Musongela Karate
Trevor Thomson Kayaking
Tunde Balogun Athletics – Sprints
Twinelle Hopeson Athletics – Sprints
Tyler Hinds Football
Tyler Saunders Wheelchair Basketball
Tyrane Wynter Boxing
Tyrell Clarke-Harewood Judo
Tyson Oladokun Athletics – 400m
Vanessa Raw Triathlon
Vera Chinedu Athletics – Sprints
Vicki Oyesola Netball
Vickie Cole Athletics – Sprints
Vicky King Athletics – 400m
Victoria Jean Vincent Diving
Victoria Ohuruogu Athletics
Victoria Usher Synchronised Swimming
Victoria Widdup Sitting Volleyball
Victor-Ricardo Dos Santos Soares Athletics – 400m
Viking Wong Brazilian Jiu-Jitsu
Viona Fejzallahu Table Tennis
Wade Thompson Athletics
Wahid Zerrouki Athletics – 400m Hurdles
Wayne Yeboah Basketball
Wendy Smith Wheelchair Basketball
Wilhemina Sintim Basketball
William Ellis Swimming – Open Water
William Felix John Moore Fencing – Sabre
William Riberiro Wheelchair Basketball
William Robert Jones Badminton
William Spencer Satch Rowing
William von Mallinckrodt Judo
Winfield Graham Judo
Winston Gordon Judo
Woodrow William Cox Athletics – Hammer
Wura Ijelu Basketball
Yahya Mendy Football
Yaron Gerber Swimming
Yassin Jamal Thai Boxing
Yassine Saidoune Taekwondo
Yousif Shehabi Rugby
Zac Purchase Rowing
Zach Russ Badminton
Zahna Hall Table Tennis
Zaiim Fiaz Premji Table Tennis
Zain Ahmed Golf
Zair Karimov Judo
Zakaria Nabil Basketball
Zara Asante Athletics – Triple Jump
Zara Hall Gymnastics – Trampolining
Zara Williams Swimming
Zeniece Hall Tennis
Zoe Cain Disability Swimming
Zoe Cross Football
Zoe Holmes Swimming
Zoe Jennet Thomas Triathlon
Zoë Sheehan Fencing – Epee
Zoe Smith Olympic Weightlifting
Zoe Victoria Watts Gymnastics – Trampolining

NEWSLETTER SIGN-UP

Subscribe to GLL Sport Foundation Newsletter