Athletes 2014

Name Sport
Aadam Hussain Boxing
Aaron Bradley Shankar Sailing
Aaron Broderick Athletics: 100m
Aaron Jack Maddox Disability Swimming
Aaron Mahoney-Jones Judo
Aaron Mckibbin Para Table Tennis
Aaron Naemi Taekwondo
Aaron Paul Disability Athletics
Aaron Simmonds Wheelchair Basketball
Abbie Louise Newton Taekwondo: Poomsae
Abdulaziz Boxing
Abdus-Samad Banday Golf
Abel Fandos Judo
Abigail Foster Judo
Abigail Glynn Diving
Abigail Irozuru Athletics: Long Jump
Abigail Johnson Basketball
Abigail Victoria Hanna Brown Diving
Acelya Toprak Judo
Adam Abbott Diving
Adam Baker Disability Swimming
Adam Chaima Boxing
Adam Hoshal Judo
Adam James Blackwell Athletics: Cross Country
Adam Parker Karate: Kata
Adam Shaw Athletics: Long Jump
Adam Simmons Wheelchair Basketball
Adam Warner Swimming
Adam Young Wheelchair Basketball
Ade Adeniran Athletics: 60m Hurdles
Ade Adepitan Wheelchair Basketball
Ade Coker Swimming
Adelino Fernandez Batista Wheelchair Basketball
Adelle Tracey Athletics: 800m
Adesimi Obi-Adewole Athletics: Discus
Adrien Sturt Basketball
Ahmar Mukhtar Safi Taekwondo
Ahmed al Shamri Basketball
Ahmed Siar Azimi Taekwondo
Aisha Naibe-Wey Athletics: 400m Hurdles
AJ Boyce Athletics: 60m
Ajay Kapur Water Polo
Ajibola Aderemi Athletics: 400m Hurdles
Ajibola Orilonishe Athletics: High Jump
Alan Kerr Triathlon
Alan Shnawa Karate
Albert Margai Basketball
Albert Pavelin Athletics: Javelin
Alec Wing Athletics: 400m Hurdles
Aled Davies MBE Athletics: Discus & Shot Putt
Alei Wol Basketball
Aleksandra Stankiewicz Handball
Alex Addai Football
Alex Bailey Disability Swimming
Alex Conning Football
Alex Cook Badminton
Alex Dukes Boccia
Alex Elms Athletics: Middle Distance
Alex Ghapantsyan Water Polo
Alex Gounelas Athletics: Marathon
Alex Green Badminton
Alex Michael Halsey Swimming
Alex Murdock Athletics: 100m
Alex Thornborrow Wakeboarding: Cable
Alex Turrell Synchronised Swimming
Alex Wright Athletics: Racewalking
Alexander Al-Ameen Athletics: 100m Hurdles
Alexander Amos Yee Triathlon
Alexander Edwards Fencing: Epee
Alexander Harper Cycling: Road
Alexander O’Regan Squash
Alexander Tanglin Ireland Swimming
Alexander Terekhov Basketball
Alexander Tofalides Fencing: Foil
Alexandra Garaloska Handball
Alexandra Hladio Tennis
Alexandra Kaye Swimming
Alexandra Rickham Disability Sailing
Alexia Basch Climbing: Bouldering
Alexia Trafford Athletics: Cross Country
Alfie Brown Diving
Alfie Collins Swimming
Alfie Connor Brown Water Polo
Alfie Howes Swimming
Alfredo Curbishley Golf
Alice Bell Synchronised Swimming
Alice Molly Walker Rowing
Alice Setyabule Athletics: Cross Country
Alice Watson Fencing: Sabre
Alina Seleznyov Cricket
Alix Mary Turley Fencing: Epee
Alys Davies Water Polo
Amad Siar Hassan Taekwondo
Amaranta Chavez Gymnastics: Rythmic
Amber Genetha Alleyne Athletics: 200m
Amber Sheppard Olympic Weightlifting & Diving
Ambwene Simukonda Athletics: 400m
Amelia Johnstone Disability Swimming
Amelia Johnstone Disability Swimming
Amelia    Mya Alleyne Athletics: 100m
Amelie Morgan Gymnastics: Artistic
Amie Lea Football
Amin Badr Taekwondo
Aml Sinclair Fencing: Epee
Amol Singh Rattan Fencing: Foil
Amy Allcock Athletics: 400m
Amy Barclay Athletics: 100m Hurdles
Amy Grimshaw Swimming
Amy Holder Athletics: Discus
Amy Hyman Fencing: Foil
Amy Louise Harris Athletics: Cross Country
Amy Marren Disability Swimming
Analise Carver Varela Swimming
André Wright Athletics: 60m
Andrea Gales Archery
Andrew Babs-Apata Wheelchair Basketball
Andrew Browning Triathlon
Andrew Dami Ajube Athletics: 400m
Andrew Francis Hughes Fencing: Epee
Andrew Jones Badminton
Andrew Lewis Chapman Table Tennis
Andrew Steele Athletics: 400m
Andrew Taylor Squash
Andy Barrow Wheelchair Rugby
Andy Dear Wheelchair Basketball
Andy Levry Athletics
Andy Weeks Wheelchair Basketball
Angela Barrett Athletics: Triple Jump
Angharad Wightwick Disability Swimming
Anjali Solanki Wheelchair Basketball
Anna Baikova Handball
Anna Forsyth Basketball
Anna Fowler Curling
Anna King Cricket
Anna Litvinenko Ice Skating: Free Skating
Anna Marie Hughes Cycling: Road and Track
Anna Szyszko Water Polo
Annabel Dimmock Golf
Annabelle Pask Athletics: Heptathlon
Annie Catherine Thomas Diving
Annie Jill Tagoe Athletics: 100m
Annmarie Porter Wheelchair Basketball
Anthony Cast Ice Skating: Short Track Speed Skating
Anthony Duncalf Rowing
Anthony Haynes Triathlon
Anthony Oshodi Athletics: Shot Putt
Anton Raimondo Sitting Volleyball
Antonio Infantino Athletics: 200m
Anum Bandey Swimming
Arbnor Haliti Basketball
Archie Barnett Fencing: Foil
Archie Mitchell Swimming
Arian Elisabeth Edwards Canoeing: Slalom
Arian Sadiqi Taekwondo
Arlow Ross Judo
Armanni Antoine-Chagar Triathlon
Arnold Mensuoh Athletics: Long Jump
Ashlee Mcguigan Athletics: Steeplechase
Ashleigh Greenham Golf
Ashleigh Nelson Athletics: 100m
Ashley Bryant Athletics: Decathlon
Ashley Campbell Athletics: 100m
Ashley Castle Water Polo
Ashley Facey-Thompson Para Table Tennis
Ashley Lewis Surf Lifesaving
Ashley McKenzie Judo
Ashley Wilson Athletics: 110m Hurdles
Ayesha Irene Fihosy Fencing
Ayet Labidi Taekwondo
Ayoade David Ajayi Athletics: 60m
Azaria Francis Athletics: Triple Jump
Azhar Bham Cricket
Bailey Malik Squash
Bartosz Soczewka Swimming
Bec-Khan Bacheyev Aldamov Olympic Wrestling
Becky Penty Athletics: Marathon
Ben Brady Disability Swimming
Ben Cutmore Diving
Ben Lane Cricket
Ben Levart Swimming
Ben Poulton Wheelchair Basketball
Ben Quilter VI Judo
Benjamin Humphrys Archery
Benjamin Michael Allen Football
Benjamin Morrod Dines Fencing: Sabre
Benjamin Noel Athletics: 200m
Benjamin Snaith Athletics: 400m
Benson Njenga Power Lifting
Berit Geiler Handball
Bertie Newman Swimming
Bethan Kate Lindsay Ice Skating: Short Track Speed Skating
Bethan Littlewood Canoe Polo
Bethan Louise Dyke Netball
Bethan Richards Table Tennis
Bethan Robinson Water Polo
Bethan Sloan Swimming
Bethany Brookes Deaf Tennis
Betty May Burke Diving
Bianca Williams Athletics: 100m
Billy Beer Boxing
Billy Birchmore Disability Swimming
Blade Ashby Athletics: 110m Hurdles
Blake Inniss Judo
Blayne Freckleton Basketball
Bogac Ayhan Swimming
Bonne Buwembo Athletics: Javelin
Brad Lewis Gymnastics: Artistic
Bradley Hall Bobsleigh
Bradley Suleyman Swimming
Brandon McCarthy Athletics: 200m
Brandon Spencer Adams Badminton
Brandon Wallace Athletics: 60m
Breagha Campbell Athletics: Pentathlon
Brid Cudmore Swimming
Brittany Robinson Athletics: 100m
Brooke Tafazolli Water Polo
Brynmor Saunders Fencing: Sabre
Byron Robinson Athletics: 100m
Cael Liam Richard Chamberlain Water Polo
Cain Ziggy    Franchi-Webster Swimming
Caitlin Ahem Synchronised Swimming
Caleb Boyden Swimming
Caleb Downes Athletics: 60m
Callum Barrett Swimming
Callum Doyle Football
Callum Palmer Wheelchair Basketball
Callum Paul King Diving
Callum Prout Disability Swimming
Callum Reynolds Mackie Cycling: Cyclocross
Callum Rhys Soper Roller Hockey
Calvin Cheung Swimming
Calvin Kiggundu Tennis
Cameron Davies Taekwondo
Cameron Price Tennis
Cameron Tweedle Sailing
Camilla de Pourbaix Gymnastics: Artistic
Caragh McMurty Rowing
Carl Wheatle Basketball
Carla Burkitt Karate: Kumite
Carley Wenham Athletics: 200m
Carlos Sobers Athletics: 100m
Catherine Amy Richards Athletics: Heptathlon
Catherine Nuqui Gymnastics: Artistic
Cathy Bastian Netball
Catriona Honor Cochran    McSorley Athletics: 60m Hurdles
Celia Hobbs Cricket
Celyn Emanuel Netball
Chad Warren Badminton
Chandell Lee Daude-Williams Taekwondo
Chantelle Vanessa Canty Gymnastics: Artistic
Charlene St Marthe Basketball
Charles Baigneres Fencing: Foil
Charles Davidmann Shooting: Target Shooting
Charles Frankham Boxing
Charlie Briers Water Polo
Charlie Hyde Disability Swimming
Charlotte Bacon Equestrian: Eventing
Charlotte Bell Swimming
Charlotte Hodgkins-Byrne Rowing
Charlotte Potter Judo
Charlotte Wildgoose Netball
Charlotte Williams Athletics: Pole Vault
Chetan Padia Ultimate Frisbee
Chez Marks Basketball
Chijindu Ujah Athletics: 100m
Chinwe Iwunze Athletics: 100m
Chinwe Ogazi Swimming
Chioma Matthews Athletics: Triple Jump
Chioma Simonetta Ifeji Athletics: Triple Jump
Chloe Dyke Netball
Chloe Hembry Diving
Chloe Kelly Football
Chloe Leigh Richards Basketball
Chloe Nelson Hockey
Chloe Pollard Swimming
Chloe Spiteri Olympic Freestyle Wrestling
Chloe West Gymnastics: Artistic
Chris Goodfellow Triathlon
Chris Green Swimming
Chris Gregory Beach Volleyball
Chris Pope Athletics: 100m
Chris Scott Athletics: Discus
Chris Weeks Wheelchair Basketball
Christian McNeish Taekwondo
Christopher Bland Ice Skating: Figure Skating
Christopher Clarke Athletics: 200m
Christopher Conning Athletics: Shot Putt
Christopher Daniel Matthews Cricket
Christopher Mollard Fencing
Christopher Patrick Chilton Triathlon
Christopher Sevier Fencing: Foil
Christopher Tomlinson Athletics: Long Jump
Christopher Zah Athletics: 400m
Christy Gregan Wheelchair Basketball
Chyna Sawyers Basketball
Claire Nicola Connon Para-Rowing
Clara Evans Athletics: Mountain Running
Clara Rimini Gymnastics: Artistic
Clare Elms Triathlon
Clement Harrison Judo
Cleo Rose Preece Archery
Cobus Oosthuizen Swimming
Columba Blango Athletics: 200m
Conaire Kerrigan Disability Swimming
Connor Keane Gymnastics
Connor Leonard Judo
Connor Tong Cerebral Palsy Football
Conrad Williams Athletics: 400m
Constantine Louloudis Rowing
Corey Hall Boxing
Corinna Lawrence Fencing: Epee
Corinne Humphreys Athletics: 100m
Cormack Tate Swimming
Craig Ayres Kayaking: Freestyle
Craig Edwards Judo
Craig Gibbons Swimming
Craig Moate Disability Swimming
Craig Phillip Murch Athletics: Hammer
Creston Harrison Athletics: 100m
Cristian Rotundu Swimming
Curtis Malik Squash
Curtis Miller Fencing: Sabre
Cyle Carty Athletics: 60m
Daisy Anne Fowler Synchronised Swimming
Daisy D’Santos Athletics: Cross Country
Daisy Marchant Swimming
Daisy Setyabule Athletics: Cross Country
Dalton McGuigan Athletics: Steeplechase
Dalwar Hussain Badminton
Dan Green Badminton
Daniel Andrews-Munroe Athletics: 200m
Daniel Awde Athletics: 400m
Daniel Barna Table Tennis
Daniel Bramble Athletics: Long Jump
Daniel Dubois Boxing
Daniel Fogg Swimming/ Open water
Daniel Hearmon Golf
Daniel John Mayne Athletics: 1500m
Daniel Lewis Athletics: Triple Jump
Daniel Lewis Sailing
Daniel McCullock Football
Daniel Mcglade Fencing: Epee
Daniel Parkhill Swimming
Daniel Petrie Hockey
Daniel Rivers Shooting
Daniel Smith Rugby League
Daniel Stephen Lobley Taekwondo: Sparring
Daniel Thomas Whittall Rugby Union
Daniel Wallis Athletics: Cross Country
Daniel Walters Taekwondo
Daniela Marciniak Handball
Danielle Carter Football
Danielle Christmas Cycling: Road & Track
Danny Keigher Rowing
Danyaal Mohamed Surf Lifesaving
Darius Knight Table Tennis
Darren Green Athletics: 200m
Darren Morson Athletics: Long Jump
Daryll Neita Athletics: 60m
Dave Bracher Disability Target Shooting
David Bolarinwa Athletics: 100m
David Brookes Duathlon
David Gain Athletics: 200m
David McLean Cycling
David Morphew Disability Swimming
David O’Doherty Judo
David Roberts Swimming
David Robertson Wheelchair Basketball
Dawud Izza Taekwondo
Dean Oamen Athletics: Triple Jump
Dejean Marshall-Brown Athletics: Shot Putt
Dempsey McGuigan Athletics: Hammer
Deneisha Stephenson Cricket
Denise Payet Table Tennis
Denisha Marshall-Brown Athletics: Shot Putt
Denton Conteh Athletics: Triple Jump
Desmond Okojie Athletics: 100m
Destinee Martins Tennis
Devin Coombes Athletics: 1500m
Devon  Shadbolt Roller Hockey
Devon Douglas Athletics: Discus
Dimitri Coutya Wheelchair Basketball
Dina Asher-Smith Athletics: 200m
Divine Oladipo Athletics: Discus
Dominic de Almeida Fencing: Foil
Dominic Ranaraja Disability Swimming
Dominic Stowell Hockey
Drew Goold Water Polo
Dwayne Cowan Athletics
Dwayne Lautier-Ogunieye Basketball
Dwayne Orija Basketball
Dylan Johnston Rowing
Dylan Nurse Swimming
Eartha Pond Football
Ebere Uchegbu-Elechi Disability Athletics
Eddylia Osborne Gymnastics: Acrobatic
Eden Amsalem Fencing: Sabre
Eden Louise Calford Netball
Edmond Amaning Athletics: 200m
Edmund    Haws Kayaking: Sprint & Marathon
Edward (Ted) Hamilton Triathlon
Edward Dimayuga Golf & Swimming
Edward Graham Swimming
Edward Lee Swimming
Edward Shorland Rowing
Edwin Miles Athletics: 200m
Edwina Brocklesby Triathlon
Ekaterina Avramova Swimming
Eleanor Hubbert Disability Athletics: 100m & 200m
Eleanor Piper Archery
Eliot Bradford Judo
Elisabeth Manvell-Pavlitski Wheelchair Basketball
Elise Matthews Gymnastics: Sports Acrobatic
Elisha Fahmy Athletics: 100m
Elizabeth Winter Synchronised Swimming
Ella Charlotte Corby Swimming
Ella Louise Gibbs Gymnastics: Artistic
Ella Stewart Synchronised Swimming
Elle Horsman Triathlon
Ellie Jane Kearney Hockey
Ellie Leigh Mason Football
Ellie Nutt Swimming
Elliot Bertram Swimming
Elliot Crook Ice Skating
Elliot Laville Modern Pentathlon
Elliot Newman Wakeboarding
Elliott More Ultimate Frisbee
Elliott William John Gladwin Judo
Ellis O’Reilly Gymnastics: Artistic
Eloise Milbourn Athletics: Cross Country
Eloise Montanana Swimming
Eloise O’Shaughnessy Athletics: 800m
Emalia-Archambelle Levry Athletics
Emelia Cole Rowing
Emily Allen Gymnastics: Acrobatic
Emily Bell Swimming
Emily Durkin Synchronised Swimming
Emily Godley Olympic Weightlifting
Emily Grant Water Polo
Emily Jane Sharpe Athletics: 800m
Emily Rose Doherty Rowing
Emily Russell Athletics: 60m Hurdles
Emily Small Tennis
Emily Whiting Taekwondo
Emily Williams Surfing
Emily-Louise Smith Water Polo
Emlyn Whittick Wheelchair Basketball
Emma Critchley Synchronised Swimming
Emma Grant Cycling: Road
Emma Pang Judo
Emma Sefton Diving
Emma Shaw Diving
Emma Stephanie Torkington Table Tennis
Emma Warrington Disability Swimming
Emmanuel Stephens Athletics: 100m
Emrah Mandarun Judo
Emran Hussain Table Tennis
Endri Krasniqi Karate
Endris Tafilaku Taekwondo
Eniola Oluwasanya Athletics: 100m
Eniola Oyesanya Athletics: 100m
Enrique Dimayuga Golf
Erasmus Dwemoh Athletics: Shot Putt
Erin Nabney Swimming
Ertug Vanli Judo
Esme Lower Synchronised Swimming
Essence  Martins Tennis
Ethan James Ice Hockey
Ethan Rose Badminton
Ethan Standell Judo
Euan Dickson-Earle Athletics: 110m Hurdles
Eunnis Chaima Boxing
Eusebio Da Silva Ca Athletics: Long Jump
Eve Daniels Netball
Evie Butcher Athletics: Race Walking
Ewan Clegg Baseball
Ezekiel Ewulo Athletics: Long Jump
Fabian Collymore Athletics: 100m
Fabrice Baptiste Athletics: Shot Putt
Farren Morgan Athletics: 400m
Fawwaz Okunola Athletics: 100m
Fay Carmichael Netball
Federica Williamson Swimming
Felix Cheng Swimming
Fellan McGuigan Athletics: Hammer
Femi Owolade Athletics: 100m
Feysel Nadew Athletics
Ffion Marie Llewellyn Athletics: Pole Vault
Ffion-Haf Harrett Triathlon
Fi Tillman Wheelchair Basketball
Finbar Richard Ryley Target Rifle Shooting
Florence Buckwell Rowing
Fran Brown Para-Climbing
Frances Howell Ice Skating: Figure Skating
Frances Penwarden Swimming
Francesc Corredera Handball
Francesca Anna Howells Hockey
Francesca Engelhardt Gymnastics: Artistic
Francesca Marie Collings Water Polo
Francesca Wells Netball
Frank O’Reilly Boxing
Frank Ramsey Cycling
Frano Vainio-Doiseul Athletics: 60m
Fred Erwin Rowing
Fred Geen Biathlon
Freddie Wilkinson Swimming
Frederick Cornwell Swimming
Frederick Obasa Football
Freya Clempson Gymnastics: Acrobatic
Freya Levy Wheelchair Basketball
Freya Savage Lacrosse
Gabriel Achampong Table Tennis
Gabriel Charles Emmanuel    Williams-Rumble Basketball
Gabriel Clarke Football
Gajan Shreeindran Taekwondo
Gavin Johnson Athletics: Javelin
Gavin Rumgay Table Tennis
Gemma Bennett Athletics: 100m Hurdles
Gemma Cosens Shooting: Air Pistol
Gemma Dawkins Athletics: 800m
Gemma Gibbons Judo
Gemma Hunter Swimming
Gemma Kersey Athletics: 3000m
Georg Mew Jensen Cycling: Road & Track
George Barnicoat Kayaking: Sprint & Marathon
George Choat Athletics: 800m
George Davies Athletics: Javelin
George Henry Simmons Swimming
George Huxley Athletics: 110m Hurdles
George Jago Boxing
George Oyebode Hockey
George Taplin Swimming
George Vaz Rocha Basketball
Georgia Elizabeth Smith Swimming
Georgia Green Athletics: Pentathlon
Georgia Tuckfield Athletics: 800m
Georgia Ward Diving
Georgina Boyle Swimming
Georgina Bradley Swimming
Georgina Bullen Goalball
Georgina Schwiening Triathlon
Germain Mamode Athletics: 100m
Gianni Frankis Athletics: 110m Hurdles
Gift Mclaren Athletics: 100m
Gilbert Sabakaki Boxing
Gloria Lola Alabi Athletics: 100m
Gor Nazaryan Water Polo
Grace Bradley-Shankar Sailing
Grace Elizabeth Johnson Gymnastics: Acrobatic
Grace Lazard Volleyball
Grace Marchant Swimming
Grace May Diving
Gracian Dymitrow Boxing
Grant Rose Disability Swimming
Grant Underwood Kayaking: Wild Water Racing
Greg Millar Athletics: Javelin
Gus Cockle Athletics: 3000m
Haaris Khan Basketball
Hadj Lahmar Wheelchair Basketball
Halil  Zorba Olympic Weightlifting
Hamidou Noah Dembele Kayaking
Hamish Andrew Hudson Water Polo
Hamza Abiyo Olympic Weightlifting
Hanna Tarver Athletics: 800m
Hannah Burvill Swimming
Hannah Foxley Rowing
Hannah Jill Mulshaw Synchronised Swimming
Hannah Mitchell Rowing
Hannah Patchett Water Polo
Hannah Reid Netball
Hannah Torres Swimming
Haris Bandey Swimming
Harkirat Sekhon Judo
Harold Pearson Swimming
Harri Pugh Squash
Harriet Aldous Fountain Swimming
Harriet Knight Gymnastics: Artistic
Harriette Smith Synchronised Swimming
Harrison Nichols Fencing: Epee
Harry Clarke Athletics: Hammer
Harry David Watkins Golf
Harry Davies Athletics: 400m
Harry Edwin Bird Fencing: Foil
Harry George Williams Badminton
Harry Harrod Gymnastics: Artistic
Harry James Davies Cricket
Harry Myers Swimming
Harry Peck Fencing: Epee
Harry Thomas Judo
Harry Turner Boxing
Harvey Horn Boxing
Harvey Pittam Snowboarding: Slalom
Hatshepsut James Athletics: 400m Hurdles
Hayley Willis Judo
Heather Butcher Athletics: Race Walking
Heidi Long Rowing
Helen Rebecca Jenkins Triathlon
Helen Turner Wheelchair Basketball
Helena Phillips Water Polo
Henrik Hanicke Wheelchair Basketball
Henry Choong Modern Pentathlon
Henry Damon Athletics
Heston Malik Squash
Hiba Feredj Table Tennis
Hillary Adams Athletics: 100m
Hiroki Harazawa Swimming
Hollie Parker Athletics
Holly Campbell Water Polo
Holly Daniels Netball
Holly Louise Thomas Athletics: 100m Hurdles
Holly Talbut-Smith Athletics: 400m Hurdles
Holly Tyler Canoeing: Slalom
Huda Chaima Boxing
Hugo Anthony Kayaking: Freestyle
Hugo Bellamy Swimming
Hugo Lemar Swimming
Humberto Paulo Wheelchair Basketball
Husayn Rosowsky Fencing: Foil
Ian Laker Wheelchair Basketball
Ibrahim Hussain Taekwondo
Igor Morais Table Tennis
Ilyas Hussain Taekwondo
Imani Lansiquot Athletics: 100m
Imogen Mitchell Rowing
Imran Ali Boxing
Indigo Burgin Athletics: Race Walking
Indu Ragunather Tennis
Ioan Michael Harris Judo
Iona Dixon Athletics
Isaac Ogunlade Athletics: 400m Hurdles
Isabel Hughes Athletics: 400m
Isabella Ewa Dmochowska Fencing: Foil
Isabella Gill Fencing: Foil
Isabella Haward Diving
Isabella Hindley Swimming
Isabella Mullen Lipman Cricket
Isabelle Alexandra Bushrod Canoeing: Slalom
Isabelle Dean Water Polo
Isabelle Manibou Dang Karate
Ishabel Zuurmond Sailing
Ismail Hussain Taekwondo
Ismail Islam Athletics: 100m
Isobel Alice DODD Surf Lifesaving
Isobel Caroline Janet Hayes Hockey
Isobel Georgiou Swimming
Israel Camara Handball
Ivan Pashov Athletics: Long Jump
Izaak James Southwood Tchoukball
Jack Andrew Athletics: Decathlon
Jack Beaumont Rowing
Jack Beddoes Swimming
Jack Childerstone Kayaking: Sprint & Marathon
Jack Davey Wheelchair Basketball
Jack David Williams Judo
Jack Greaves Canoeing: Sprint
Jack Greenaway Football
Jack Kelly Judo
Jack Kirby Athletics: 100m
Jack Lewis Sailing
Jack Morgan Diving
Jack Neill Gymnastics: Artistic
Jack Stroud Athletics: Long Distance
Jack Thompson Judo
Jacob Iwowo Basketball
Jacob Paul Athletics: 400m Hurdles
Jade Blackburn Basketball
Jade Johnson Athletics: Long Jump
Jade Lally Athletics: Discus
Jade Shantell Lewis Gymnastics: Artistic
Jadie Munro Swimming
Jagjit Singh Chuk Boccia
Jahisha Thomas Athletics: 100m Hurdles
Jahmal Germain Athletics: Decathlon
Jahrel Ian Murphy Swimming
Jake Hersey Tennis
Jake Lowe Kayaking: Freestyle
Jake Peter Hancock Swimming
Jake Sheaf Beach Volleyball
Jake Valentine Golf
Jake Waldron Athletics: Cross Country
Jake William Bentley Swimming
Jake Williams Roller Hockey
Jakob Kristensen Powerlifting
Jakub Zareba Karate: Kata & Kumite
Jamaal Ottto Karate: Kumite
Jamal Khan Boxing
Jamal Petgrave Judo
Jamal Rhoden-Stevens Athletics: 100m
James Aldred Swimming
James Branch Boxing
James Brand Disability Swimming
James Brindley Swimming
James Currah Athletics: 800m
James Dowrich Gymnastics: Trampolining
James Edwards Surf Lifesaving
James Frewin Fencing
James Gillie Swimming
James Hegaty Swimming
James Hunt Athletics: 5000m
James King Judo
James Lasis Athletics: Discus
James Lawrence Draper Judo
James Leuan Kinch Swimming
James Massey Rugby Union
James Matthew Mayne Water Polo
James McCarthy Athletics: 800m
James O’Shea Disability Swimming
James Palmer Wheelchair Basketball
James Slade Swimming
James Taylor Sailing
James Walsh-Roche Basketball
James-Andrew Davis Fencing: Foil
Jamie Aaron Lewis Gymnastics: Artistic
Jamie Alex Liu Table Tennis
Jamie Green Badminton
Jamie Mathews Deaf Squash
Jamie Michael Brown Athletics: 800m
Jamie Richter Swimming
Jamie Stuart Fencing: Epee
Jamie Woodbridge Disability Swimming
Jane Campbell Para Table Tennis
Jane Emily Bell Triathlon
Janette Cardy Aquathlon
Jared Lane Roller Hockey
Jasmin Victoria Hedman Athletics: Long Jump
Jasmine Leanne David Karate: Goju & Shotokan
Jasmine Leigh Hacker-Jones Judo
Jasmine Porter Fencing: Foil
Jason Kojo Dwaah Athletics: 400m
Jason Remo Witter Basketball
Jason Richards – Thompson Athletics: Triple Jump
Jaspal Dhani Wheelchair Basketball
Jasper Jude Sylvester Football, Crickek & Triathlon
Jasper Thomas Kettle Squash
Javari Cameron Athletics: Long Jump
Jawed Sadiqi Taekwondo
Jazz Crawford Athletics: 60m
Jean-Baptiste Baigneres Fencing: Foil
Jeffrey Duru Basketball
Jemima Chase Rowing
Jenna Nicole Arnot Gymnastics: Artistic
Jenna O’Reilly Boxing
Jennifer Bates Synchronised Swimming
Jennifer Sarama Basketball
Jenny Bates Synchronised Swimming
Jenny Corish Shooting
Jenny Dorney-Savage Basketball
Jermaine Hamilton Athletics: 100m
Jermaine Williams Boxing
Jerry-Ray Pearce Disability Swimming
Jess McCabe Athletics: 400m Hurdles
Jesse Dean Harris Boxing
Jessica  Keys Gymnastics
Jessica Harper Disability Swimming
Jessica Jade Marjot Ice Skating
Jessica Kate Thornton Cricket
Jessica Ndofussu Disability Athletics
Jessica Thorpe Triathlon & Aquathon
Jessie Knight Athletics: 400m
Jeyda Djemal Ice Skating: Short Track Speed Skating
Jim Pope Climbing
JJ Jegede Athletics: Long Jump
Jo Lewis Multi Sports
Joanna Kalema Athletics: Triple Jump
Joanna Rowland Athletics: Heptathlon
Joanne Calvino Olympic Weightlifting
Joe Appiah Athletics: 110m Hurdles
Joe David Bellamy Boxing
Joe Gilbert Wheelchair Basketball
Joe Ikhinmwin Basketball
Joe Spencer Disability Swimming
Joe Tucker Lawrence Wheelchair Basketball
Joe Yarde Athletics: 110m Hurdles
Joel Buckett Athletics: 400m Hurdles
Joel Gibbons Disability Athletics
Joey Callender-Wood Athletics: Triple Jump
John Jayne Judo
John Lawler Wheelchair Basketball
John Lee Boxing
John McCorkell Wheelchair Basketball
John Otugade Athletics: 100m
John Oyenuga Football
Jonathan Barnes Athletics: Fell Running
Jonathan Browne Athletics: 100m
Jonathan Grant Athletics: 100m
Jonathan Haines Athletics: Hammer
Jonathan Muleba Football
Jonathan Ryan Morris Rugby League
Jonathan Tye Kayaking: Sprint & Marathon
Jonathan Webb Fencing: Sabre
Jordan Aromasodu Athletics: 400m Hurdles
Jordan Bailey Athletics: 60m
Jordan Conrad Spencer Basketball
Jordan Gilbert Motorcycle Road Racing
Jordi ferrer Torras Handball
Jorge Gonzales Handball
Jose Manuel Roldan Cabellero Handball
Joseph Beevers Kayaking: Sprint & Marathon
Joseph Choong Modern Pentathlon
Joseph    Hayman-Joyce Canoeing: Sprint
Joseph O’Doherty Judo
Joseph Peciuch Disability Swimming
Joseph Samuel Morris Surfing
Joseph Walsh-Norman Basketball
Joseph Zlotnick Swimming
Joshua Beck Sailing
Joshua Benjamin Robert    Monaghan-Coombs Disability Swimming
Joshua Goble Swimming
Joshua Kenway Swimming
Joshua Oyibo Football
Joshua Porter Wheelchair Basketball
Joshua Street Athletics: 200m
Joshua Stuart Fencing: Epee
Josue Ngandu Athletics: 400m
Joy Lan Haizelden Wheelchair Basketball
Jozef Markaj Football
Jucha Willer Moore Rowing
Jules Dang-Akodo Basketball
Julian Chan Quee Lin Swimming
Julian Marton Taekwondo
Julian Wagstaffe Athletics: 100m
Julien Allwood Athletics: Triple Jump
Julius Joseph Basketball
Julz Adeniran Athletics: 110m Hurdles
Justin Levene Disability Athletics: Wheelchair Racing
Justin Tarrant Athletics: Decathlon
Juvénal Iragaba Handball / Athletics
Kaeshelle Cooke Athletics: 100m Hurdles
Kahoru Harazawa Disability Swimming
Kai Fearon – Cousins Basketball
Kai Jones Athletics: Shot Putt
Kai Watts Cycling
Kaia Cudmore Swimming
Kalani Peart Football
Kamal Guthmy Football
Kamal Mitchell Athletics: 200m
Kamil Hejmanowski karate: Kumite
Kane Elkin Tennis
Kane Nurse Swimming & Water Polo
Kareem Swandells Rugby Union
Karis Fuller Swimming
Karishma Amin Gymnastics
Karolayne Castro Alencar Football
Kashif Jones Athletics: High Jump
Kashiff Jones Athletics: High Jump
Kate Cheer Table Tennis
Katherine Rogers Water Polo
Kathryn Davies Athletics: 400m Hurdles
Kathryn King Triathlon
Katie Meredith Athletics: Long Distance
Katie Nutt Water Skiing
Katie Rees Swimming
Kayne Wilkinson Kayaking: Sprint & Marathon
Keland Phinnemore Surf Lifesaving
Kelland Thomas-Smith Rugby Union
Kelly Hookway Swimming
Kennedy Atandi Mogere Athletics: 1500m
Kerri Alicia Davidson Athletics: Triple Jump
Kerry Ann Murch Athletics: Javelin
Kerry Mathurin Athletics: Long Jump
Kertis Beswick Athletics: 110m Hurdles
Kesi Oludoyi Athletics: 100m
Kesiah Roe Rowing
Keyleigh Caffrey Swimming
Khwaja Arshad Sharar Boxing
Kian Panjavi Olympic Weightlifting
Kiera Henderson Archery
Kieran Henry-Fellows Basketball
Kieran Hodson Kilroy Swimming
Kieran Holdbrook Disability Swimming
Kieran Owens Wakeboarding: Cable & Boat
Kieran Rhys Lowley Taekwondo
Kieron Joseph Athletics: 800m
Kike Oniwinde Athletics: Javelin
Kimberley Woods Canoeing: Slalom
Kira Burgess-Tremain Gymnastics: Trampolining
Kirsty Smith Athletics: Triple Jump
Kirstyn Chase Judo
Kitan Eleyae Athletics: Long Jump
Kola Adedoyin Athletics: Triple Jump
Kramer Knutson Basketball
Kristen Spours Ice Skating: Figure Skating
Kunmi Ogunfeibo Swimming
Kyal Palmer Francis Athletics: 100m
Kye Slater Fox Karate
Kyle Kothari Diving
Kylie Mansfield Triathlon
Kyra Mei White Athletics: 60m
Kyron Everald Williams Athletics: 100m & 200m
Lacey-Marie Williams Judo
Lana Rush Tennis
Lanre Sowani Wheelchair Basketball
Lara Hockin Synchronised Swimming
Larissa Partridge Water Polo
Larry Billson Smith Tennis
Lathursan Vinayagamoorthy Athletics: 300m
Latrell Dyer Kickboxing
Laura Halford Gymnastics: Rythmic
Laura Hirai Baseball
Laura Howley Triathlon
Laura Jeffery Football
Laura Kate Ashton Swimming
Laura Turner Athletics: 100m
Lauren Cattell Rugby Union
Lauren George Cricket
Lauren Hawkins Judo
Lauren Rose Walton Swimming
Lauren Sullivan Disability Swimming
Lauren Whelan Athletics: Race Walking
Laurence Peplow Fencing: Epee
Laurence Plant Triathlon
Laurent Irish Basketball
Lauryn John-Baptiste Tennis
Layla Merdas Gymnastics: Artistic
Lea Gansser-Potts Synchronised Swimming
Leah Harris Surf Lifesaving
Leah O’Connell Disability Swimming
Leana Goode Netball
Lee Dollard Athletics: 100m
Lee Kemp Cycle Speedway
Lee Shinkin Judo
Leigh Josiah Matheson Karate: Kumite
Leila Moore Sailing
Lennox Thompson Athletics: 400m Hurdles
Leo Jaggs Swimming
Leo Johnson Disability Swimming
Leon Berchie Swimming
Leonardo De Moura Muniz Judo
Leonie Buck Disability Swimming
Leslie Delgado Athletics: 400m Hurdles
Leticia Marsh Ice Skating
Levi Coates Boxing
Levi Edwards Athletics: Long Jump
Levi Lee Boxing
Lewis Falconer Gymnastics: Acrobatic
Lewis Gwyn Jones Football
Lewis Jackson Boxing
Lewis Walker Gymnastics: Acrobatic
Lexie Howard Diving
Lia Hutchinson Trampolining
Liam Baskett Wheelchair Basketball
Liam Ruiz Football
Libby James Synchronised Swimming
Libby Whiteley Basketball
Liem Bui-Le Olympic Weightlifting
Liliana Andreia Soares Guedes    da Silva Handball
Lillian Partridge Athletics: 3000m
Lily McKay Cricket
Lily Zentner Gymnastics: Artistic
Lincoln Campbell Athletics: 100m
Linsey Smith Cricket
Linus David Anthony Field Athletics: Decathlon
Lizzie Peattie Athletics: High Jump
Lizzy Foreman Sailing
Logan de Monchaux-Irons Cycling
Lolu Oluwole-Ojo Athletics: 400m Hurdles
Louis Hampton-Jones Olympic Weightlifting
Louis Laville Golf
Louis Rolfe Para Cycling: Road and Track
Louis South Swimming
Louis Wyrwas Rowing
Louisa Piper Archery
Louise Adams Ice Hockey
Louise Hunt Wheelchair Tennis
Louise Saxon Canoe Polo
Loula Paizi Basketball
Loulou Vos Swimming
Luc Henry Thomas Legon Athletics: Race Walking
Luca Fried Disability Swimming
Luca Sinnott Swimming
Lucas Navarro Swimming
Lucas Nunez Diving
Lucas Taylor Tennis
Lucien Reid Boxing
Lucy Bridie Dennis Triathlon
Lucy Gillies-Visser Athletics: 60m
Lucy Gossage Triathlon & Duathlon
Lucy Kavanagh Gymnastics: Acrobatic
Lucy King Judo
Lucy Lewis Ward Athletics: Race Walking
Lucy Newman Mountain Biking
Lucy Pincus Equestrian: Dressage
Lucy Sefton Diving
Lucy Taryn Walker Rowing
Lucy Thornton Swimming
Luise Wiehmann Handball
Luka Tosic Sailing
Luke Brandon Ashley Karate
Luke Brown Swimming
Luke Gunning Swimming
Luke Lennon-Ford Athletics: 400m
Luke Perkins Squash
Luke Roach-Christie Athletics: Shot Putt
Luke Spain Swimming
Lydia Hall Golf
Madeline Taylor Korfball
Magnus Gregory Canoeing: Sprint & Marathon
Maisie James Synchronised Swimming
Maiwand Yaqoobi Taekwondo
Mandela Egbo Football
Marcus Cyrille Ice Hockey
Marcus Giles Table Tennis
Marcus Mepstead Fencing: Foil
Margaret Adeoye Athletics: 200m
Marghini Yasmin Athletics: 1500m
Margot Ciccarelli Jiu-Jitsu
Margot Emily Prow Squash
Mari Durward-Akhurst Para Equetrian: Dressage
Maria Papworth Diving
Marianne Marston Boxing
Marie Aubourg Handball
Marie Veasey Gymnastics: Aerobic
Marisa Ashleen Kidd Badminton
Mariusz Bajda Judo
Mark Clive Kayaking: Sprint
Mark Cryer Athletics: Decathlon
Mark Thornborrow Wakeboarding: Cable
Marley Silcott Tennis
Marlow Depeza-Purvis Swimming
Martha Reynolds Athletics: 1500m
Martin Marshall Power Lifting
Martina Paladini Jennings Tennis
Martyn Brown Ultimate Frisbee
Marvin Popoola Athletics: 200m
Marvin Sinclair Athletics: Triple Jump
Marvin Witter Basketball
Masoud Sadighi Boxing
Masud Saeedi Basketball
Mathew Ming Hockey
Mathias Bakare Football
Mathilda Hodgkins Byrne Rowing
Matilda May Hanna Brown Diving
Matilda Stevenson Kayaking: Sprint
Matt Beck Sailing
Matt Gittings Cycling: Road & Track
Matt Parslow Ultimate Frisbee
Matthew Adam Tarrant Baseball
Matthew Bergin Athletics: 1500m
Matthew Brown Sailing
Matthew Buckland Disability Swimming
Matthew Burton Athletics: Long Jump
Matthew Calverley Wheelchair Basketball
Matthew Charles Croyle Ice Hockey
Matthew Elliott Helps Water Polo
Matthew Forsyth Deaf Ten Pin Bowling
Matthew Harris Rugby Union
Matthew Harrison Rugby Union
Matthew Hirst Athletics: High Jump
Matthew Holland Water Polo
Matthew Kavanagh Judo
Matthew Lasis Athletics: Hammer
Matthew Leslie Brooks Water Polo
Matthew McLaughlin Athletics: 800m
Matthew O’Regan Squash
Matthew Rhys Bennett Rugby Union
Matthew Phillips Disability Swimming
Matthew Rogers Swimming
Matthew Seaton Swimming
Matthew Wise Tennis
Matylda Rentflejsz Basketball
Maurillia Simpson Sitting Volleyball
Max Fraser Swimming
Max Hearnden Rowing
Max Mcphillips Swimming
Max Whitley Taekwondo
Maya Bruney Athletics: 60m
Maya Isidore Cricket
Maya Neilsen Sailing
Megan Duhig Cycling: BMX
Megan Mehin Balabey Gymnastics: Rhythmic
Megan Penfold Athletics: High Jump
Megan Pickering Rowing
Megan Sian Davies Swimming
Megan Watterson Synchronised Swimming
Megan Wood Wheelchair Basketball
Meghan Byrne Swimming
Mehedi Abbas Cricket
Mehmed Hayredinov Fikretov Olympic Weightlifting
Melako Coker Swimming
Melissa Owusu-Ansah Athletics: 400m
Melita Emanuel-Carr Basketball
Mercy Brown Olympic Weightlifting
Mhairi Nurthen Water Polo
Mia Griffiths Gymnastics: Aerobic
Micah Jordan Watson-Gayle Basketball
Michael Callegari Athletics: 3000m & 5000m
Michael Grady Wheelchair Basketball
Michael Gunning Swimming
Michael Gyambibi Athletics: 200m
Michael Martin Basketball
Michael Oku-Ampofo Athletics: 400m
Michael Puplampu Athletics: Triple Jump
Michaela Cook Gymnastics: Acrobatic
Michaela Staniford Rugby Union
Micheal Omoniyi Athletics: 100m
Mickael Colin Handball
Miguel Puig Garcia Handball
Milla McKenzie Athletics
Millie Bach Modern Pentathlon
Millie Boucher Water Polo
Milly Elson Rowing
Milly Gall Gymnastics: Artistic
Mimi Patricia Gray Synchronised Swimming
Miranda-Jane Willis Swimming
Miriam Merdas Gymnastics: Artistic
Mishka Fibbens Swimming
Mohammad Riza Rizahee Taekwondo
Mohammed Hashim Football
Mohammed Munir Azizshalizi Taekwondo
Mohammed Zakariya Pathan Wheelchair Basketball
Molly Kavanagh Gymnastics: Acrobatic
Molly Lloyd Cycling
Molly Thompson Swimming
Molly Thompson Smith Climbing
Montell Douglas Athletics: 60m
Morgan Bolding Rowing
Morgan John Davies Triathlon
Muhammed Sarwar Safi Taekwondo
Mustafa Yaqoobi Taekwondo
Myfanwy Worman Cricket
Nadia Marina El-Akrichi    Rodriguez Synchronised Swimming
Nadia Williams Athletics: Triple Jump
Nancy Day Lacrosse
Naomi Ayrton Swimming
Natalie Dobson Swimming
Natalie Greenhough Paralympic Judo
Natalie Nicoll Ice Skating
Natasha Alfred Athletics: 100m
Natasha Marke Hockey
Natasha Reddy Cycling: Road
Natasha Sinha Biathlon
Nathan Amin Cricket
Nathan Fox Athletics: Triple Jump
Nathan John Witter Basketball
Nathan Littlewood Canoe Polo
Nathan Nicholls Swimming
Nathan Samuyiwa Athletics: 400m
Nathan Simon Peter Flynn Basketball
Nathaniel Modeste Athletics: 100m
Niamh Brown Athletics: 3000m
Niamh Keane Gymnastics
Nicholas Lee Karate: Kyokushin
Nicholas Pritchard Rugby Union
Nick Dobie Fencing: Epee
Nick Freer Basketball
Nick Shasha Triathlon & Duathlon
Nicko Anderson Para Table Tennis
Nicola Goodwin Triathlon
Nicola Turvey Triathlon
Nicole Davenport Athletics: Javelin
Nigel Levine Athletics: 400m Hurdles
Nigel Rene Seidu Football
Nikita Petrak Judo
Nikita Wisdom Disability Swimming
Nikola Despotovic Taekwondo
Nile McKenzie Athletics: 800m
Nkemefula Ofoegbu Athletics: 400m
Nnenna Eronini Athletics: Discus
Noah Dembele Kayaking
Noah Williams Diving
Nonso Okolo Athletics: Triple Jump
Noorin Gulam Olympic Weightlifting
Nuno Abel Koch Esteves Fencing: Sabre
Nusrat Cesay Athletics: 400m Hurdles
Oba Waiyaki Surf Lifesaving
Ocean Lewis Athletics: 200m
Ogaga Oje Izirein Athletics: 100m
Ohara Davies Boxing
Oiver Fellows Disability Swimming
Oliver Benjamin Ultimate Frisbee
Oliver Brown Tennis
Oliver Chesney Judo
Oliver Fowler Bowls
Oliver Goodhew Swimming
Oliver Jacob Thompson Badminton
Olivia Carnegie-Brown Rowing
Olivia Piechota Judo
Olivia Weedon Ice Skating: Short Track Speed Skating
Oliwia Siutkowska Karate: Kata & Kumite
Oludaisi Adefisan Disability Swimming
Olushola John Olojo Athletics: Triple Jump
Oluwafemi Valentine Boxing
Omar Grant Athletics: 200m
Omar Khassal Table Tennis
Omar Reid Athletics: Discus
Omar Safi Taekwondo
Omari Markland Athletics: 200m
Omolade Taiwo Athletics: 300m
Onur Aksinoglu athletics
Onyika Ofoedu Rowing
Orlagh Smith Swimming
Oscar Livesey Disability Swimming
Oscar Warr Sailing
Oskar Kolk Cricket
Oskar Oades Rowing
Owen Paul Watkin Rugby Union
Paddy Harrison Squash
Paige Bailey Gayle Cricket
Paninder Bains Thai Boxing
Patrick Mills Rugby Union
Paul Davies Para Table Tennis
Paul Ogun Athletics: Long Jump
Paul Sanchez-Lethem Fencing: Epee
Paul Stewart Wheelchair Tennis
Paul Taylor Lawn Bowls
Paul Yates Kayaking: Sprint & Marathon
Paulo Barbosa Handball
Paulos Asgodom Athletics: 1500m
Pedro Bandarra Tavares Taekwondo
Pele Julian Diving
Perry Lawson Basketball
Perry Malik Squash
Peter Akin Athletics: Triple Jump
Peter David Mayne Water Polo
Peter Nicoll Ice Skating
Peter Vincent Judo
Petros Asgodom Athletics: 1500m
Petrouchka Aillaud Handball
Philip Mauge Athletics: 100m
Phoebe Franklin Cricket
Phoebe Griffiths Swimming
Pierre Guillaume Oosthuizen Swimming
Piers Lemar Swimming
Piers Oliphant Kayaking: Slalom
Ping Ho Table Tennis
Piotr Pabisek Rowing
Pip Bennett Swimming
Poi Fakcha Olympic Weightlifting
Polly Kate Saines Disability Swimming
Precious Ejimonyeabala Athletics: 200m
Quincie Michael Athletics: 200m
Quincy Egbejale Football
Rachel Ayrton Athletics: 1500m
Rachel Cooklin Netball
Rachel Padwick Triathlon
Radoslaw Kowalski Disability Swimming
Rafay Malik Taekwondo
Rafee-ul Islam Rowing
Rakib Othmane Athletics: 100m
Rakim Tatou Boxing
Ramone Martinez-Rodney Athletics: 800m
Rebecca Donnelly Disability Swimming
Rebecca Evans Gymnastics: Acrobatic
Rebecca Griffin Netball
Rebecca Jane Burgess Judo
Rebecca Keating Athletics: Hammer
Rebecca Sharpe Roller Hockey
Rebecca Zelic Disability Athletics: 100m Hurdles
Reece Barclay Swimming & Triathlon
Reece Nicholls Swimming
Reece Prescod Athletics: 200m
Reece Trevor James Gladwin Judo
Reece Young Athletics: 110m Hurdles
Rhiannon Henry Para Cycling
Rhys Smith Hockey
Rhys Thompson Judo
Rhys Williams Athletics: 400m Hurdles
Rianne Sian Antoinette    Ashitey-Dennis Athletics: 100m
Ricardo Conclaves Judo
Rich Stead Bobsleigh
Richard Charles Athletics: 800m
Richard Goodman Athletics: Cross Country
Richard Kruse Fencing: Foil
Richard Morrissey Athletics: 400m
Ricky Redhead Boxing
Rikki Fifton Athletics: 100m
Rio Harwood Disability Swimming
Rob Scott Triathlon
Robbie Fitzgibbon Athletics: 3000m
Robert Ante Handball
Robert Hall Triathlon
Robert Hegarty Swimming
Robert Schumacher Ultimate Frisbee
Robyn Elizabeth Petitt Athletics: High Jump
Rod Brown Basketball
Rohan Vazirani Swimming
Roman Haidari Boxing
Rory Athur Johnson Athletics: Steeplechase
Rory Harris Power Lifting
Rory Haughan Korfball
Rosa Arizona Yates Athletics: Cross Country
Rosa Atkinson Rowing
Rosalind Wilson Rowing
Rose Tamsin Hugh Smith Equestrian: Dressage
Roshan Wali Taekwondo
Rosie K Hughes Swimming
Ross Macdonald Triathlon
Ross Mathieu Karate: Kumite
Ross William James Water Polo
Roxanne Nauth-Misir Karate: Kyokushin
Roy Carter Wheelchair Basketball
Rubin Amsalem Fencing: Sabre
Rufus MacRae Disability Swimming
Ruqsana Begum Kick Boxing
Rushane Thomas Athletics: 110m Hurdles
Ruth Eytle Basketball
Ruth Onyekwe Athletics: 100m
Ryan Hunt Canoeing
Ryan Lee Boxing
Ryan    Miskovics Disability Swimming
Ryan Nicholls Disability Swimming
Ryan O’Riordan Disability Swimming
Ryan Scott Athletics: 100m
Ryan Treacher Collins Karate
Ryan Williams Table Tennis
Sabrina Bakare Athletics: 400m
Sabrina Sinha Athletics: 1500m
Sade Angel Turner-Moise Athletics
Sadia Sarwari Taekwondo
Sadie-May Bishop Netball
Said Abdullah Khelwatty Taekwondo
Said Reshad Saraj Boccia
Saima Malik Taekwondo
Salim Sharman Boxing
Salvador Whitehead Cricket
Sam Bardill Cycling
Sam Curry Modern Pentathlon
Sam Harrison Power Lifting
Sam Kirschstein Smith Kayaking: Sprint
Sam Moore Surf Lifesaving
Sam Thomas Liu Table Tennis
Sam Wattles Athletics: 400m
Samar Malik Taekwondo
Sami Abood Wheelchair Basketball
Samodani Wijetunge Badminton
Samuel Adeyemi Athletics: 400m
Samuel Charles Stephen    Crichard Deaf Cricket
Samuel James Pearce Cricket
Samuel Meijer Rowing
Samuel Osewa Athletics: 100m
Samuel Petgrave Judo
Samuel Rothwell Swimming
Samuel Whiting Football
Samuel Woods Triathlon
Sanjay Amin Cricket
Sara Finn Gymnastics: Artistic
Sarah Grady Wheelchair Basketball
Sarah Louise Parsons Athletics: Discus
Sarah Maria Leiter Goalball
Sarah Pahoud Disability Swimming
Sarah Rogers Water Polo
Sarah Rose Esgate Hammond Swimming
Sarah-Louise Casey Disability Swimming
Scarlett Mew Jensen Diving
Scott Anthony Thornton Cricket
Scott Broadis Swimming
Scott Durant Rowing
Scott Lincoln Athletics: Shot Putt
Sean O’Sullivan Snooker
Sebastian James Devereux Rowing
Sebastian R Masterton Diving
Serita Solomon Athletics: 100m Hurdles
Seyi Daramola Athletics: 100m
Shanelle Dyer Kickboxing
Shanice Harrison Athletics: 200m
Shanice Hoffman Ice Skating: Synchronised
Shaquille Eusebe Disability Athletics
Sharnelle Barrett Wheelchair Basketball
Sharon Stevelink Handball
Shaun Antonio Henry Athletics: 100m
Shauna Quirke Athletics: Javelin
Shaunagh Brown Athletics: Discus & Hammer
Shavaun Henry Athletics: Long Jump
Shayanne Sarsoza Taekwondo
Shayone Simao Athletics
Sheikh Sheikh Disability Athletics: Wheelchair Racing
Shelley Jackson Judo
Shervann Miller Football
Shila Panjavi Olympic Weightlifting
Shona Richards Athletics: 400 Hurdles
Simeon English Kayaking: Sprint & Marathon
Simon Norwood Triathlon
Simon Randerson Swimming
Sioned Eleri Hiscocks Netball
Soji Aiyenuro Fencing: Sabre
Sonia Howe Wheelchair Basketball
Sophie Alexander Powerlifting
Sophie Connor Athletics: 1500m
Sophie Dowrich Gymnastics: Trampolining
Sophie Durman Rowing
Sophie Elphick Swimming
Sophie Grey Disability Swimming
Sophie Jade Liu Hockey
Sophie Lewis Ward Athletics: Race Walking
Sophie McPeak Kayaking: Freestyle
Sophie Moore Triathlon
Sophie Ogunniyi Swimming
Sophie West Disability Swimming
Sophie Whitworth Triathlon
Stanley Billson Smith Cricket
Stefan Amokwandoh Athletics: Triple Jump
Stefan Mitchell Athletics: 100m
Stelian Naftanaila Kayaking: Sprint
Stephan Hamilton Forbes Football
Stephanie Duru Basketball
Stephanie Pearce Softball
Stephanie Walker Judo
Stephen Alexander Ball Athletics: 800m
Stephron Andrew Basketball
Steven Langdon Disability Swimming
Stirling Gibbons Athletics: 400m Hurdles
Stuart Austin Triathlon
Summer Hayes-Scott Gymnastics: Artistic
Sumner Malik Squash
Sunit Jogia Karate: Kaizen Ryu
Sunny Edwards Boxing
Susanna Banjo Athletics: 200m
Susanna Fadeyi Athletics: 200m
Susie Rodgers Disability Swimming
Taffazul Islam Badminton
Tajgul Arab Judo
Talia Banin-Reid Table Tennis
Tamara Lipinska Karate: Kata & Kumite
Tamsin Campbell Athletics: Pole Vault
Tanith Turner Ice Skating: Short Track Speed Skating
Tara Isabel Matthews Swimming
Tara Tosic Sailing
Tatyana Guttmann Hancocks 100m and 200m
Tayla Brade Athletics: 100m
Taylor Robinson Rowing
Taylor Vernon Cycling: Downhill
Tayo Andrews Athletics: High Jump
Tayo Edun Football
Teao Hughes Swimming
Temi Erinoso Athletics: Long Jump
Teo Borozan Football
Teri-Faye Coupar Synchronised Swimming
Terrel Martin-Garcia Basketball
Terry Smith Power Lifting
Theo Guy Collins Ice Skating: Short Track Speed Skating
Theo Modell Cycling
Theo Spalding McIntosh Judo
Thomas Bicknell Cycling: Road & Track
Thomas Cheng Swimming
Thomas Everex-Armstrong Baseball
Thomas Kane Water Polo
Thomas Lewis Surf Lifesaving
Thomas Piechota Disability Swimming
Thomas Urry Swimming
Thomas Urry Disability Swimming
Tia Luna Phillips Disability Swimming
Tia Monk Diving
Tian Sewell Judo
Timothy Howells Athletics: 100m
Timothy Peter Lobley Taekwondo: Sparring
Timothy Robinson Swimming
Tin-Tin Ho Table Tennis
Tirath S Rathour Handball
Tobais Heaton Rowing
Tobi Adeniyi Athletics: Long Jump
Tobi Ogunjimi Athletics: Long Jump
Toby Oliver Markham Disability Athletics: 100m
Toby Payne Biathlon
Toby Underwood Water Polo
Toheeb Tijani Athletics: Triple Jump
Tom Baxter Disability Swimming
Tom Costley Cricket
Tom Daley Diving
Tom Dean Water Polo
Tom Edwards Fencing: Epee
Tom Kennedy Athletics: 100m
Tom Nichols Athletics: High Jump
Tom Parry Surf Lifesaving
Tom Simpson Triathlon
Tom Weston Badminton
Tomas Daniels Athletics: 400m
Tomi Alade Football
Tope Nuga Athletics: 100m
Torrie Malik Squash
Tracey Powell Lawn Bowls
Tremayne Gilling Athletics: 60m
Trevor McGregor Thomson Kayaking: Sprint & Marathon
Tulsi Bevil Gymnastics: Artistic
Tunde Balogun Athletics: 100m
Twinelle Hopeson Athletics: 60m
Tyler Hinds Football
Tyler Saunders Wheelchair Basketball
Tyson Oladokun Athletics: 400m
Ulrike Altong Handball
Umar Chaima Boxing
Uthman Chaima Boxing
Vanessa Humphrey Canoeing: Slalom
Varuna Mitra Tennis
Vera Chinedu Athletics: 100m
Vicki Oyesola Netball
Victor Ricardo Dos Santos    Soares Athletics: 400m
Victoria Cole Athletics: 100m
Victoria Jean Vincent Diving
Victoria Ohuruogu Athletics: 400m
Victoria Usher Synchronised Swimming
Viddal Riley Boxing
Viking Wong Jiu-Jitsu
Viona Fejzullahu Table Tennis
Wahid Zerrouki Athletics: 400m Hurdles
Wali Abdullah Olympic Freestyle Wrestling
Wayne Yeboah Basketball
Wendy Smith Wheelchair Basketball
Wesley Jonathan Greenidge Judo
Wilfred Johnson Diving
William Ellis Swimming
William Jayes Boxing
William Moore Handball
William Moore Tennis
William Muharrem Henry Hur Athletics: Discus
William Riberiro Wheelchair Basketball
William Robert Jones Badminton
William Smith Squash
William Tan Taekwondo
William von Mallinckrodt Judo
William Watkins Surf Lifesaving
Yahya Mendy Football
Yann Burande Handball
Yaron Gerber Swimming
Yasmin Campbell Fencing: Foil
Yassin Jamal Thai Boxing
Yassine M Saidoune Taekwondo
Yebila Collins Rowing
Youcef Zatat Athletics: Shot Putt
Yourlance Richards 100m – 200m
Yousif Shehabi Rugby Union
Yusuf Dugunyurdu Football
Zach Russ Badminton
Zachariah Noble Basketball
Zack Sarsoza Taekwondo
Zahid Sufian Tennis
Zahna Hall Table Tennis
Zak Chaima Boxing
Zara Asante Athletics: Triple Jump
Zara Hall Gymnastics: Trampolining
Zara Williams Swimming & Lifesaving
Zeniece Hall Tennis
Zoe Cross Football
Zoe Emma Dakin Athletics: Hammer
Zoe Jennet Thomas Triathlon
Zoe Smith Swimming
Zoe Smith Olympic Weightlifting

NEWSLETTER SIGN-UP

Subscribe to GLL Sport Foundation Newsletter