Athletes 2015

Name Sport
Aadam Hussain Boxing
Aadam Syed Golf
Aaron Maddox Para Swimming
Abbie Brown Diving
Abbie Newton Taekwondo
Abby Leanne Miles Netball
Abby Winter Huett Synchronised Swimming
Abdulaziz Guthmy Boxing
Abdullah Amerat Para Swimming
Abdus-Samad Banday Golf
Abi Flory Cricket
Abigail Glynn Diving
Abigail Martin-Hicks Water Polo
Abigail Taylor Synchronised Swimming
Abi-Jae Booth Gymnastics: Rhythmic
Acelya Toprak Judo
Adam Adaman Judo
Adam Blackwell Athletics: Cross Country
Adam Chaima Boxing
Adam Day Athletics: 400m
Adam Hoshal Judo
Adam Mohamed Boxing
Adam Nixon Wheelchair Basketball
Adam Parker Karate: Kata
Adam Rowlatt Sailing
Adam Stewart Kayaking: Wild Water Racing, Sprint & Marathon
Adam Tanner Triathlon
Ade Adeniran Athletics: 80m Hurdles
Adel Zakrzewski Swimming
Africa Linton Judo
Ahmar Safi Taekwondo
Ahmed Siar Azimi Taekwondo
Aidan Hughes Inline Roller Hockey
Aidan Syers Athletics: 100m
Aimee Willmott Swimming
Aisha Elizabeth Brown Tennis
Aisha Naibe-Wey Athletics: 400m Hurdles
Ajibola Aderemi Athletics: 400m Hurdles
Alan Kerr Triathlon
Alan Shnawa Karate
Alastair Moxham Volleyball
Albert Pavelin Athletics: Javelin
Aled Davies Para Athletics: Discus & Shot Putt
Alei Wol Basketball
Alex Addai Football
Alex B N Lwipa Football
Alex Conning Football
Alex Cook Badminton
Alex Edwards Fencing: Epee
Alex Evans Olympic Weightlifting
Alex Ghapantsyan Water Polo
Alex Gounelas Athletics: Cross Country
Alex Green Badminton
Alex John Steven Thornborrow Wakeboarding: Cable
Alex Jones Athletics: 800m
Alex O’Regan Squash
Alex Wright Athletics: Race Walking
Alexander Al-Ameen Athletics: 110m Hurdles
Alexander Amose Yee Triathlon
Alexander Brooke-Turner Para Cycling
Alexander Smith Swimming
Alexander Tanglin Ireland Swimming
Alexander Terekhov Basketball
Alexandra Hladio Tennis
Alexandra Kaye Swimming
Alexandra Moroz Snowdon Ice Skating: Figure Skating
Alexandra Rickham Para Sailing
Alexandra Scrivener Athletics: Middle Disatance
Alexia Basch Climbing: Bouldering
Alexia Trafford Athletics: Cross Country
Alexis Canter Tennis
Alfie Armitage-Hookes Rowing
Alfie Brown Water Polo
Alfie Collins Swimming
Alfred Martin Mugabo Football
Alfredo Curbishley-Esnaola Golf
Ali Pourtaheri Taekwondo
Alice Bell Synchronised Swimming
Alice Setyabule Athletics: Cross Country
Alice Sharpe Triathlon
Alice Walker Rowing
Alicja Krahelski Alpine Skiing
Alison Turner Triathlon
Alissa Clarke Modern Pentathlon
Alix Mary Turley Fencing: Epee
Alnabeel Showman Swimming
Alys Davies Water Polo
Alysha-Paris Godfrey Karate
Alyssa Amy Basinger Synchronised Swimming
Amad Siar Hassan Taekwondo
Amaranta Chavez Gymnastics: Rhythmic
Amber Sheppard Olympic Weightlifting
Amelia Combes Kayaking: Wild Water & Slalom
Amelia Helen Coleman Cycling: Road
Amelia Rose Quinn Synchronised Swimming
Amelie Morgan Gymnastics: Artistic
Aml Alexander Sinclair Fencing: Epee
Amrit Bansal-McNulty Football
Amy Allcock Athletics
Amy Barclay Athletics: 100m Hurdles
Amy De Beaux Athletics
Amy Hards Football
Amy Harris Athletics: Middle Distance
Amy Herrington Athletics: Hammer
Amy Holder Athletics: Discus
Amy Hyman Fencing: Foil
Amy Marren Para Swimming
Amy Miller Athletics: 300m
Amy Richards Athletics: Heptathlon
André Wright Athletics: 100m
Andrea Gales Archery
Andrea Pires Taekwondo
Andrew Ajube Athletics: 800m
Andrew Alexander Lewis Athletics: Pentathlon
Andrew Browning Triathlon
Andrew Forsyth Basketball
Andrew Francis Hughes Fencing: Epee
Andrew James Healy Deaf Rugby Union
Andrew Steele Athletics: 400m
Andrew Sullivan Basketball
Andy Barrow Wheelchair Rugby
Angela Barrett Athletics: Triple Jump
Angela Louere Zamara Tennis
Angela Lowe Athletics: Heptathlon
Angelita Broadbelt Athletics: 110m Hurdles
Anna Forsyth Basketball
Anna Fowler Curling
Anna Litvinenko Ice Skating: Ice Dance
Anna Marie Hughes Cycling: Road
Anna Szyszko Water Polo
Annabel Dimmock Golf
Annabelle Pask Athletics: Pentathlon
Anthony Duncalf Rowing
Anthony Haynes Triathlon
Anton Brian Adewale Gymnastics
Anton Gordon Raimondo Sitting Volleyball
Antonella Palmese Beach Volleyball
Antonio Infantino Athletics: 200m
Anum Bandey Swimming
Arbnor Haliti Basketball
Archie Barnett Fencing: Foil
Archie Mitchell Swimming
Archie Price Swimming
Arian Elisabeth Edwards Canoeing: Canoe Slalom
Arian Sadiqi Taekwondo
Arlow Ross Judo
Armaan Rahnama Taekwondo
Arnold Harrison Judo
Arran Simon Volleyball
Arthur Ziyambi Judo
Ashleigh Clarke Athletics: 100m
Ashleigh Greenham Golf
Ashley Archer Para Athletics: Wheelchair Racing
Ashley Bryant Athletics: Decathlon
Ashley Cabey Para Rowing
Ashley Castle Water Polo
Ashley Facey-Thompson Table Tennis
Ashley Lewis Surf Lifesaving
Ashley McKenzie Judo
Atifa Khelwatty Taekwondo
Avian Durcan Swimming
Awa Ndiage Athletics: 100m
Azaria Francis Athletics: Triple Jump
Azhar Bham Cricket
Aziz Mgenyi Deaf Futsal
Bailey Malik Squash
Bailey Stickings Athletics: 400m Hurdles
Bartosz Soczewka Swimming
Becky Penty Athletics: Marathon
Ben Claridge Athletics: 800m
Ben Cutmore Diving
Ben Goodall Gymnastics: Tumbling
Ben McCann Wind Surfing
Ben Oliver Fox Wheelchair Basketball
Ben Quilter Legacy Ambassador
Ben Stezaker Fencing: Foil
Ben Treharne Merchant Basketball
Ben Waterman Athletics: 800m
Benjamin Charles Polmear Lane Cricket
Benjamin Hembry Diving
Benjamin Levart Swimming
Benjamin Morrod Dines Fencing: Sabre
Benjamin Noel Athletics: 100m
Benjamin Pritchard Triathlon
Benson Njenga Power Lifting
Beth Richards Table Tennis
Beth Robinson Water Polo
Bethan Dyke Netball
Bethan Lindsay Ice Skating: Short Track Speed Skating
Bethan Littlewood Canoeing: Canoe Polo
Bethan Sloan Swimming
Bethany Brookes Deaf Tennis
Bethany May Maitland Gymnastics: Artistic
Bethany Nagle Hockey
Bianca Williams Athletics: 100m
Billy Birchmore Disability Swimming
Blayne Freckleton Basketball
Bogac Ayhan Swimming
Bonne Buwembo Athletics: Javelin
Brad Lewis Gymnastics: Artistic
Bradley Cook Gymnastics: Sports Acrobatic
Bradley Hall Bobsleigh
Brandon Adams Badminton
Brandon McCarthy Football
Brandon Wallace Athletics: 200m
Breagha Campbell Athletics: Heptathlon
Brett Massey Ice & Inline Roller Hockey
Brid Cudmore Swimming
Brittany Robinson Athletics: 60m
Brodie Couzins Football
Brooke Norton-Cuffy Football
Brooke Tafazolli Water Polo
Byron Robinson Athletics: 200m
Cade Short Table Tennis
Cael Liam Richard Chamberlain Water Polo
Cain (ziggy) Franchi-Webster Swimming
Caitlin Davies Netball
Caleb Downes Athletics: 100m
Callie Eaglestone Diving
Callum Benjamin Williams Judo
Callum Doyle Football
Callum Paul King Diving
Calvin Kiggundu Tennis
Calvin Walker-Hall Judo
Calypso Harvey Swimming
Cameron Phillip Davies Taekwondo
Cameron Strandell-Walker Judo
Cameron Tweedle Sailing
Carl Wheatle Basketball
Carla Thornewell Swimming
Carley Wenham Athletics: 5000m
Carolina Duarte Athletics: 400m
Caroline Dubois Boxing
Cathy Bastian Netball
Catriona Honor Cochran McSorley Athletics: 80m Hurdles
Celllan Mathew Hall Para Table Tennis
Celyn Emanuel Netball
Ceri Jones Athletics
Cerys Anne Larsen Synchronised Swimming
Chaaya Malik Tennis
Chad Warren Badminton
Chad-Levi Baptiste Football
Chandell Lee Daude-Williams Taekwondo
Charles Briers Water Polo
Charles Davidmann Target Shooting
Charles Frankham Boxing
Charles Page Cycling
Charlie Bash Cycling
Charlie Critchley Athletics: Steeplechase
Charlie Dentith Swimming
Charlotte Cole Modern Pentathlon
Charlotte Devlin Football
Charlotte Jane Daisy Hyde Para Swimming
Charlotte Potter Judo
Charlotte Wildgoose Skeleton
Chelsie Giles Judo
Cherelle Brown Boxing
Chijindu Ujah Athletics: 100m
Chinwe Iwunze Athletics: 100m
Chloe  Nelson Hockey
Chloe Dyke Netball
Chloe Hembry Diving
Chloe Kelly Football
Chloe Leigh Richards Basketball
Chloe Lewis Hockey
Chloe Marshman Squash
Chloe Spiteri Wrestling: Freestyle
Chris Frost Para Triathlon
Chris Green Swimming
Chris Gregory Beach Volleyball
Chris Pope Athletics: 100m
Chris Zahn Rowing
Christian McNeish Taekwondo
Christian Mitchell Badminton
Christie Jones Triathlon
Christine Ewurum Para Rowing
Christopher Bland Ice Skating: Figure Skating
Christopher Clarke Athletics: 200m
Christopher Conning Rugby
Christopher Daniel Matthews Cricket
Christopher Goodfellow Triathlon
Christopher McAlister Athletics: 400m Hurdles
Christopher Mollard Fencing: Foil
Christopher Sevier Fencing: Foil
Christopher Taylor Sailing
Christy Gregan Wheelchair Basketball
Chyna Sawyers Basketball
Ciara McGing Diving
Claire Connon Para Rowing
Clara Evans Athletics: 5000m
Clare Elms Athletics: 800m
Clare Ojiako Para Athletics: Javelin
Clayton Bell Gymnastics
Clemency Linden Rowing
Clement Harrison Judo
Cleo Rose Preece Archery
Clieo Stephenson Athletics: 100m
Cobus Oosthuizen Swimming
Colby Jon Flynn Gladwin Judo
Colin Emmanuel Wheelchair Basketball
Columba Blango Athletics: 400m
Conaire Kerrigan Para Swimming
Connor Lockwood Para Swimming
Connor Tong Disability Football
Conrad Williams Athletics: 400m
Constantine Louloudis Rowing
Corey Hall Boxing
Corinna Lawrence Fencing: Epee
Corinne Humphreys Athletics: 100m
Cosette Jackson Gymnastics: Acrobatic
Courtney Bilbrough Sailing
Courtney Threadwell Athletics: Pole Vault
Craig Edwards Para Judo
Craig Phillip Murch Athletics: Hammer
Craig Sean Harris Para Swimming
Creston Harrison Athletics: 200m
Curtis Malik Squash
Curtis Miller Fencing: Sabre
Daisy Anne Fowler Synchronised Swimming
Daisy Setyabule Athletics: Middle Distance
Dalton Mcguigan Athletics: 3000m Steeplechase
Dalwar Hussain Badminton
Dami Ogunkeye Athletics: 100m
Dan Green Badminton
Dan Levine Triathlon
Dan Roper Goalball
Daniel Ajuka Basketball
Daniel Akin Athletics: High Jump
Daniel Andrews-Munroe Athletics
Daniel Awde Athletics: 400m
Daniel Dubois Boxing
Daniel Fogg Swimming
Daniel Lewis Athletics: Triple Jump
Daniel Lewis Sailing
Daniel Lobley Taekwondo
Daniel Mccullock Football
Daniel McGlade Fencing: Epee
Daniel Owen Wellsted Fencing: Foil
Daniel Parkhill Swimming
Daniel Pinn Triathlon
Daniel Wallis Athletics: 800m
Daniel Whittall Rugby Union
Danielius Krivko Basketball
Danielle Blake Athletics: 200m
Danielle Carter Football
Danielle Christmas Cycling: Road & Track
Danielle King Rowing
Danyaal Mohamed Surf Lifesaving
Darius Knight Table Tennis
Darren Corbin Athletics: 400m
Darren Green Athletics: 200m
Darren Morson Athletics: Long Jump
Daryll Neita Athletics
David Bolarinwa Athletics: 100m
David Gain Athletics: 100m
David Guest Athletics: Decathlon
David Hall Athletics: Decathlon
David Olajiga Athletics: Shot Putt
David Robert Bloomfield Swimming
Dawud Izza Taekwondo
Deborah Alawode Weightlifting
Declan Neilson Swimming
Dejean Marshall-Brown Athletics: Shot Putt
Dempsey McGuigan Athletics: Hammer
Denise Payet Table Tennis
Denisha Marshall-Brown Athletics: Shot Putt
Denley Charlery Athletics: 200m
Denton Conteh Athletics: Triple Jump
Denzil Thomas Judo
Derrick Osazemwinde Boxing
Desmond Okojie Athletics: 100m
Destiny Ayanna Kelvin Athletics
Devin Coombes Athletics: 800m
Devon Shadbolt Inline Roller Hockey
Dimitri Coutya Wheelchair Fencing
Dina Asher-Smith Athletics: 100m
Divine Oladipo Athletics: Shot Putt and Discus
Dolci Jules Olive Grove Taekwondo
Dominic Dathan Ultimate
Dominic de Almeida Fencing: Foil
Dominic Stowell Hockey
Dominic Tripp Touch Rugby
Drew Goold Water Polo
Dwayne Cowan Athletics: 400m
Dwayne Lautier-Ogunleye Basketball
Dwayne Orija Basketball
Dwayne Reid Football
Dylan Doggett Athletics: 400m
Dylan Llewellyn Football
Dylan Nurse Swimming
Dylan Williams Boxing
Dzaier Neil Para Athletics: Discus & Shot Putt
Eartha Pond Football
Ebere Uchegbu-Elechi Para Athletics
Eddie Brocklesby Triathlon
Eddie Way Hockey
Eden Amsalem Fencing: Sabre
Edie Dunn Netball
Edmund Ashton Swimming
Edmund Haws Kayaking: Sprint
Edward Dimayuga Swimming
Edward Fisher Rowing
Edward Graham Swimming
Edward Hamilton Triathlon
Edward J Lee Swimming
Edward Williams Swimming
Edwin Miles Athletics
Ekaterina Avramova Swimming
Eleanor Hubbert Para Athletics: 100m
Eleanor Piper Archery
Elias Balogun Athletics: 100m
Elinor Robinson Netball
Eliot Taylor Triathlon
Elisa Krasniqi Dance
Elizabeth Foreman Sailing
Elizabeth Saul Para Cycling: Track & Road
Elizabeth Winter Synchronised Swimming
Ella Charlotte Corby Swimming
Ella Louise Gibbs Gymnastics: Artistic
Ella Sharman Swimming
Ella Wyrwas Rugby Union
Elle Horsman Triathlon
Ellen Scholes Swimming
Ellie Davies Netball
Ellie Jane Kearney Hockey
Ellie Mason Football
Ellie Millington Swimming
Ellie Nutt Swimming
Elliot Crook Ice Skating: Ice Dance
Elliot Hurst Water Polo
Elliot Laville Modern Pentathlon
Elliott Gayle Athletics: 200m
Elliott Morgan Athletics: 100m
Elliott William John Gladwin Judo
Ellis Jacqueline O’Reilly Gymnastics: Artistic
Ellis Jordan Darks Football
Eloise Walker Athletics: Javelin
Emilia Walker Synchronised Swimming
Emily Ashford Rowing
Emily Bell Swimming
Emily de Beaux Athletics: 100m
Emily Downey Rowing
Emily Durkin Synchronised Swimming
Emily Godley Olympic Weightlifting
Emily Jane Sharpe Athletics: 300m
Emily Nisbet Swimming
Emily Rose Doherty Rowing
Emily Russell Athletics: 300m Hurdles
Emily Stradling Basketball
Emily Wadsworth Cycling: Down Hill Mountain Biking
Emily Whiting Taekwondo
Emily Williams Surfing
Emily-Louise Smith Water Polo
Emma Adams Lacrosse
Emma Ashman Sailing
Emma Critchley Synchronised Swimming
Emma Gillie Water Polo
Emma Grant Cycling: Road
Emma Hart Rounders
Emma Louise Sefton Diving
Emma McDermott Triathlon
Emmanuel Stephens Athletics: 100m
Endri Krasniqi Karate
Endris Tafilaku Taekwondo
Eniola Oyesanya Athletics: 100m
Enrique Dimayuga Golf
Erasmus Dwemoh Athletics: Shot Putt
Eric Boateng Basketball
Esah Hayet Deaf Tennis
Esme Lower Synchronised Swimming
Esmeralda Perez Gjoni Karate
Esther Fuja Athletics: 100m
Ethan Hunt Swimming
Ethan James Ice Hockey
Ethan Plank Sailing
Ethan Rose Badminton
Ethan Strandell-Walker Judo
Ethan Waters Basketball
Eunnis Chaima Boxing
Eusebio Da Silva Ca Athletics: Long Jump
Eva Maria França Holland Athletics: 800m
Eve Daniels Netball
Evie Butcher Athletics: Race Walking
Evie Smith Diving
Ewan Madoc Pegden Smith Swimming
Ezekiel Ewulo Athletics: Long Jump
Fabian Collymore Athletics: 100m
Fabrice Baptiste Athletics: 300m & Shot Putt
Farren Morgan Athletics: 400m
Fay Carmichael Netball
Felicity Cronin Diving
Felix Cheng Swimming
Felix Thomis Table Tennis
Fellan McGuigan Athletics: Hammer
Femi Owolade Athletics: 100m
Ffion Llewellyn Athletics: Pole Vault
Fi Tillman Wheelchair Basketball
Filmon Eyassu Goalball
Fiona Bunn Athletics: Mountain Running
Fiore O’Sullivan Sailing
Flora Leocat Athletics: 100m
Florence Smith Diving
Fraizer Duncan Sailing
Frances Brown Para Climbing
Frances Howell Ice Skating: Figure Skating
Frances Penwarden Swimming
Francesc Corredera Handball
Francesca Anna Howells Hockey
Francesca Engelhardt Gymnastics: Artistic
Francesca Marie Collings Water Polo
Frank Moore Cycling
Frano Vainio-Doiseul Athletics: 100m
Freddie Holford Basketball
Freddie Wilkinson Swimming
Frederick Afrifa Owusu Athletics: 200m
Frederick Bruce Geen Modern Biathlon
Frederick Goudie Swimming
Frederick Pearson Water Polo
Freya Levy Wheelchair Basketball
Freya Mckenzie-Glen Football
Gabriel Achampong Table Tennis
Gabriel Charles Emmanuel Williams-Rumble Basketball
Gabriel Golphian Clarke Football
Gabriel Walsh Sailing
Gabriella Kyriacou Athletics: Middle Distance
Gajan Shreeindran Taekwondo
Gavin Johnson Athletics: Javelin
Gavin Rumgay Table Tennis
Gemma Cosens Shooting: Air Pistol
Gemma Dawkins Athletics: 800m
Gemma Dawn Broad Synchronised Swimming
Gemma Gibbons Judo
Gemma O’Connor Taekwondo
Gemma Samantha Bennett Athletics: 100m Hurdles
Genevieve Martha Manon Randall Synchronised Swimming
Georg Anegg Ultimate
Georg Mew Jensen Cycling: Road & Track
George Anderson Rowing
George Barnicoat Kayaking: Marathon
George Carrington Johnson Para Swimming
George Davies Athletics: Javelin
George Ellis Boxing
George Fall Hockey
George H. Choat Athletics: 200m
George Huxley Athletics: 60m
George James Jago Boxing
George Loffhagen Tennis
George Longmore Volleyball
George Minh Hoang Ice Hockey
George Mitchell Boxing
George Simmons Swimming
George Taplin Swimming
Georgia Adams Diving
Georgia Antoniou Synchronised Swimming
Georgia Elizabeth Smith Swimming
Georgia Newman Ladies Rugby
Georgia Ward Diving
Georgina Boyle Swimming
Georgina Bradley Swimming
Georgina Bullen Goalball
Gift Mclaren Athletics: 200m
Gilbert Sabakaki Boxing
Giuseppe Moeri-Delgado Tennis
Glenn Gray Athletics: 400m Hurdles
Gor Nazaryan Water Polo
Grace Bradley-Shankar Sailing
Grace Hannah May Diving
Grace Jacquline Eddy Swimming
Graeme Thomas Rowing
Graham Le Good Triathlon
Grant Underwood Canoeing: Wild Water Racing
Greg Millar Athletics: Javelin
Grzegorz Wisniowski Triathlon
Guntur Dwiarmein Taekwondo: Poomsae
Habiba Khatun Badminton
Hadley Morgan Tenpin Bowling
Hamadee Taousi Basketball
Hamish Hudson Water Polo
Hamza Abiyo Olympic Weightlifting
Hamza Hussain Tennis
Hanna Blunt Diving
Hanna Tarver Athletics: 800m
Hannah Bradbury Gymnastics: Aerobic
Hannah Burvill Swimming
Hannah Foxley Rowing
Hannah Jill Mulshaw Synchronised Swimming
Hannah Jones Cricket
Hannah Kennell Ultimate
Hannah Linden Synchronised Swimming
Hannah Louise Travell Swimming
Hannah Patchett Water Polo
Hannah Randall Synchronised Swimming
Hannah Sloan Swimming
Hannah Torres Swimming
Haris Bandey Swimming
Harmony-Mia Pond Ice Skating: Ice Dance
Harri John Morgan Rugby Union
Harriet Dart Tennis
Harriette Smith Synchronised Swimming
Harry Bird Fencing: Foil
Harry David Watkins Golf
Harry Davies Athletics: 400m
Harry Harrod Gymnastics: Artisitc
Harry James Davies Cricket
Harry James Kettle Athletics: 800m
Harry Kenneth Robinson Swimming
Harry Leask Rowing
Harry Myers Swimming
Harry Peck Fencing: Epee
Harry Thomas Judo
Harry Williams Badminton
Harvey Donaldson Kayaking: Sprint
Harvey Smith Boxing
Hatshepsut James Athletics: 400m Hurdles
Hayley Willis Judo
Hazel Ferguson Swimming
Heather Butcher Athletics: Race Walking
Heather Keith Water Polo
Heather Owens Wakeboarding: Cable
Heidi Long Rowing
Helen CA Sheffield Modern Pentathlon
Helen Hinde Duathlon
Helen Jenkins Triathlon
Helen Turner Wheelchair Basketball
Helena Phillips Water Polo
Henry Choong Modern Pentathlon
Henry Clark Canoeing: Canoe Polo
Henry Turner Boxing
Hermann Kaser Ultimate
Heston Malik Squash
Hiba Feredj Table Tennis
Hillary Adams Athletics: 100m
Hilmy Shawwal Para Athletics: Wheelchair Racing
Hiroki Harazawa Swimming
Hollie Parker Athletics: 1500m
Holly Daniels Netball
Holly Louise Thomas Athletics: 100m Hurdles
Holly Talbut-Smith Athletics: 400m Hurdles
Holly Wylie Swimming
Huda Chaima Boxing
Hugo Anthony Kayaking: Freestyle
Hugo Bellamy Swimming
Hugo Lemar Swimming
Husayn Rosowsky Fencing: Foil
Ian Salter Basketball
Ibrahim Hussain Taekwondo
Idris Ojuriye Athletics
Ilyas Hussain Taekwondo
Imani Lansiquot Athletics: 100m
Imogen Hunt Swimming
Imogen Meers Biathlon
India Mae Thompson Kickboxing
Indigo Burgin Athletics: Race Walking
Ioan Evans Swimming & Triathalon
Ioan Michael Harris Judo
Iona Agius Swimming
Isaac Blake-Mills Rugby Union
Isaac Blunt Diving
Isaac Osofisan Athletics: Cross Country
Isaac Osotisan Athletics
Isabel Lingard Rowing
Isabella Dmochowska Fencing: Foil
Isabella Haward Diving
Isabella Hindley Swimming
Isabelle Adams Climbing
Isabelle Alexandra Bushrod Canoeing: Slalom
Isabelle Dean Water Polo
Isabelle Manibou Dang Karate: Kyokunshinkai
Isabelle Stanway Athletics: 100m
Isaiah Lynn Basketball
Ishbel Lenie Zuurmond Sailing
Ishmael Smith-John Athletics: 100m
Ismail Abdulkarim Athletics: 60m
Ismail Hussain Taekwondo
Isobel Alice Dodd Athletics: Middle Distance
Isobel Keith Water Polo
Isobel Pickering Rowing
Isobel Turner Golf
Issa Batrane Beach Volleyball
Ivan Pashov Athletics: Long Jump
Iwan Fesnoux Athletics: 200m
Izaak James Southwood Tchoukball
Jack Andrew Athletics: Decathlon
Jack Beddoes Swimming
Jack Childerstone Kayaking: Sprint & Marathon
Jack David Williams Judo
Jack Davis Athletics: Shot Putt
Jack Greaves Canoeing: Canoe Polo
Jack Kirby Athletics: 110m Hurdles
Jack Lewis Sailing
Jack Morgan Diving
Jack Neill Gymnastics: Artistic
Jack Parris Athletics: 110m Hurdles
Jack Perry Wheelchair Basketball
Jack Ryan Triathlon
Jacob Iwowo Basketball
Jacob Paul Athletics: 400m Hurdles
Jacob Sunil Veerapen Athletics: Triple Jump
Jade Blackburn Basketball
Jade Johnson Legacy Ambassador
Jade Lally Athletics: Discus
Jagjit Singh Chuk Boccia
Jahmal Germain Athletics: Decathlon
Jahrel Murphy Swimming
Jahrel Murphy Swimming
Jahziah Williams Para Athletics: 100m
Jake Henty Boxing
Jake Hersey Tennis
Jake Leary Boxing
Jake Sheaf Beach Volleyball
Jake Valentine Golf
Jake Van Bleeders Judo
Jake Waldron Athletics: 5000m
Jake Williams Inline Roller Hockey
Jamal Petgrave Judo
James Aldred Swimming
James Brand Para Swimming
James Briggs Football
James Bunyard Swimming
James David Taylor Sailing
James Driver Sailing
James Edward Surf Lifesaving
James Edward Ross Richards Triathlon
James Forman Athletics: 400m Hurdles
James Frewin Fencing: Epee
James Hegarty Swimming
James Hunt Athletics: Long Distance
James John Slade Swimming
James Kinch Swimming
James Lasis Athletics: Discus
James Matthew Mayne Water Polo
James Murrell Rowing
James O’Shea Para Swimming
James Palmer Wheelchair Basketball
James Rhys Casewell Swimming
James Thomas King Cricket
James Walsh-Roche Basketball
James William Moon Basketball
James-Andrew Davis Fencing: Foil
Jamie Alex Liu Table Tennis
Jamie Richter Swimming
Jamie Stuart Fencing: Epee
Jane Bell Triathlon & Aquathlon
Jane Campbell Para Table Tennis
Janette Cardy Aquathlon
Jarad Tong Archery
Jared Lane Inline Roller Hockey
Jasmine Chan Table Tennis
Jasmine Leanne David Karate: Kata & Kumite
Jasmine Leigh Hacker-Jones Judo
Jasmine Porter Fencing: Foil
Jasmine Seamarks Deaf Swimming
Jason Hussain Athletics: 200m
Jason Richards – Thompson Athletics: Triple Jump
Jason Witter Basketball
Jasper Sylvester Basketball & Triathlon
Jasper Thomas Kettle Squash
Javel Green Disability Futsal
Jazz Crawford Athletics: 100m
Jean-Baptiste Baigneres Fencing: Foil
Jed Smithson Cycling: Road & Track
Jeffrey Duru Basketball
Jelani Watson-Gayle Basketball
Jenna Dear Football
Jenna Nicole Arnot Gymnastics: Artistic
Jenna Rose O’Reilly Boxing
Jenny Dorney-Savage Basketball
Jermaine Alexander Athletics: 100m
Jerry Ray Pearce Para Swimming
Jessica Kate Thornton Cricket
Jessica Keys Gymnastics: Sports Acrobatic
Jessica Marjot Ice Skating: Ice Dance
Jessica McDiarmaid Para Rowing
Jessica Thorpe Triathlon
Jessica Zeynel Tennis
Jessie Knight Athletics: 400m
Jilal Pervez Cricket
Jim Pope Climbing
JJ Jegede Athletics: Long Jump
Jo Lewis Triathlon
Joanne Calvino Olympic Weightlifting
Joanne Shaw Gymnastics: Trampolining
Joe Appiah Athletics: 110m Hurdles
Joe David Bellamy Boxing
Joe David Bray Gymnastics: Acrobatic
Joe Kingsley-Smith Cricket
Joe Spencer Para Rowing
Joel Buckett Athletics: 400m Hurdles
Joel Bullivant Rowing
Joel Gibbons Para Athletics: 100m
Joey Gardner-White Water Polo
John Jayne Judo
John Johnson Boxing
John Lee Boxing
John Munro Sitting Volleyball
John Otugade Athletics: 60m
Jonathan Alpha Taekwondo
Jonathan Barnes Athletics: Fell & Trial Running
Jonathan Browne Athletics: 100m
Jonathan Flory Hockey
Jonathan Haines Athletics: Hammer
Jonathan Hopkins Athletics: 3000m Steeplechase
Jonathan Ilori Athletics: Triple Jump
Jonathan Muleba Football
Jonathan Webb Fencing: Sabre
Jonnie Grant Judo
Jonny Tye Kayaking: Sprint & Marathon
Jordan Francis Downs Football
Jordan Gilbert Motorcycle Road Racing
Jordan Hawkes Para Rowing
Jordan Spencer Basketball
Jordon Clair Sturt Swimming
Jordon Saleem Roberts Athletics: 100m
Jorune Kazlauskaite Gymnastics: Acrobatic
Joseph Beevers Kayaking: Sprint
Joseph Choong Modern Pentathlon
Joseph Epps Athletics: 110m Hurdles
Joseph Hayman-Joyce Canoeing: sprint
Joseph Ikhinmwin Basketball
Joseph Morris Surfing
Joseph Peciuch Disability Swimming
Joseph Walsh-Norman Basketball
Joseph Yarde Athletics: 110m Hurdles
Joseph Zlotnick Swimming
Josh Beck Sailing
Joshua Giles Judo
Joshua Monaghan-Coombs Para Swimming
Joshua Street Athletics: 100m
Josie Cook Gymnastics: Sports Acrobatic
Joy Lan Haizelden Wheelchair Basketball
Jucha Willers Moore Rowing
Jude Costley Sailing
Jules Dang Akodo Basketball
Julien Allwood Athletics
Justin Levene Para Athletics: Wheelchair Racing
Juvénal Iragaba Handball
Kace Bartley Squash
Kahoru Harazawa Para Swimming
Kai Fearon-Cousins Basketball
Kai Jemirifo Taekwondo
Kai Jones Athletics: Shot Putt
Kaia Cudmore Swimming
Kajetan McDonnell Fencing: Sabre
Kamal Guthmy Football
Kameron Nicholas Fencing
Kamil Hejmanowski Karate
Kane McMahon Para Rowing
Kane Nurse Swimming
Kareem Swandells Rugby Union
Karis Fuller Swimming
Karolayne Byrom Football
Kashif Jones Athletics: High Jump
Kassa Sealy Athletics: 200m
Katharine Harris Athletics: Cross Country
Katherine Curran Triathlon
Kathryn Davies Athletics: 400m Hurdles
Kathryn King Triathlon
Kathy Rodgers Water Polo
Katie Everall Swimming
Katie Nutt Water Skiing
Katie Rees Swimming
Katriona Brown Athletics: 1500m
Kavell Digby-Williams Basketball
Kayane Byrom Football
Kayla Smith Gymnastics
Keiron Bryzek Sailing
Keland Tomos Cai Phinnemore Surf Lifesaving
Kelland Thomas-Smith Rugby Union
Kerry Ann Murch Athletics: Javelin
Kertis Beswick Athletics: 110m Hurdles
Kesi Oludoyi Rugby & Athletics: 100m
Keyleigh Caffrey Swimming
Khwaja Arshad Sharar Boxing
Kian Panjavi Olympic Weightlifting
Kian Standell-Walker Judo
Kieran Hodson Kilroy Swimming
Kieran Owens Wakeboarding: Cable & Boat
Kieran Rhys Lowley Taekwondo
Kieran Wood Athletics: Middle Distance
Kike Oniwinde Athletics: Javelin
Kimberley Woods Canoeing: Slalom
Kirk Slankard Fencing: Sabre
Kirstie Flynn Swimming
Kirsty Smith Athletics: Triple Jump
Kirstyn Chase Judo
Kirubel Alayu Athletics: 800m
Kitan Eleyae Athletics: Long Jump
Kola Adedoyin Athletics
Kristen Spours Ice Skating: Figure Skating
Kunmi Ogunfeibo Swimming
Kye Slater Fox Karate: Kata
Kyle James Drew Hockey
Kyle Kothari Diving
Kyle Stocker Tennis
Kylie Mansfield Triathlon
Kyron Williams Athletics: 100m
Lacey-Marie Williams Judo
Lachlan Halliday Dragon Boat Racing
Lakeisha Owusu-Junior Athletics: 60m
Lamar Roberts Basketball
Lara Hockin Synchronised Swimming
Larissa Partridge Water Polo
Lathursan Fernandez-Vinayagamoorthy Athletics: 200m
Laura Britane Athletics: Javelin
Laura EV Sheffield Fencing: Epee
Laura Hirai Baseball
Laura Howley Triathlon
Laura Jeffery Football
Laura Kate Ashton Swimming
Laura Perry Goalball
Lauren Elizabeth Cattell Rugby Union
Lauren Hawkins Judo
Lauren Herrington Athletics: 800m
Lauren Rose Walton Swimmng
Lauren Sullivan Para Swimming
Lauren Whelan Athletics: Race Walking
Laurence Plant Duathlon & Triathlon
Laurent Irish Basketball
Lauryn John-Baptiste Tennis
Laviai Nielsen Athletics: 400m
Layla Merdas Gymnastics: Artistic
Lea Gansser-Potts Synchronised Swimming
Leah Harris Surf Lifesaving
Leah O’Connell Para Swimming
Leana Goode Netball
Lee Shinkin Judo
Leevan Yearwood Athletics: 100m
Leigh Matheson Karate
Leila Bernstein Rowing
Leila Moore Sailing
Lena Olivia James Judo
Lennox Thompson Athletics: 400m Hurdles
Leo Hughes Inline Roller Hockey
Leo Jaggs Swimming
Leo Johnson Para Swimming
Leon Berchie Swimming
Leonardo De Moura Muniz Judo
Leonie Jackson Football
Leroy Slue Athletics: 100m
Leslie Dalley Multi-Sport
Leslie Delgado Athletics: 400m Hurdles
Leticia Marsh Ice Skating: Ice Dance
Levi Coates Boxing
Lewis Duffield Kayaking: Sprint & Marathon
Lewis Jones Football
Lewis Ridett Olympic Weightlifting
Lewis Walker Gymnastics
Lia Hutchinson Gymnastics: Trampolining
Liam Barnett Swimming: Transplant Sport
Liam Tomas Ruiz Football
Liban Mude Mixed Martial Arts
Libby Gotta Deaf Swimming
Lidia Kyriacou Athletics: Middle Distance
Liem Bui-Le Olympic Weightlifting
Lillie Franks Athletics: High Jump
Lily Ghodrati Tennis
Lily Partridge Athletics: Cross Country
Lincoln Campbell Athletics: 100m
Linsey Smith Cricket
Linus Field Athletics: Heptathlon
Lloyd Gumbs Athletics: 400m Hurdles
Logan de Monchaux-Irons Cycling
Lorell Harris Para Rowing
Lotte Wubben-Moy Football
Lottie Hull Triathlon
Lottie Rose Drawbridge Gymnastics: Trampoline
Louis Davis Athletics: Javelin & High Jump
Louis Hampton-Jones Olympic Weightlifting
Louis Laville Golf
Louis Norton-Cuffy Basketball
Louis Rawlings Athletics: 800m
Louis Rolfe Para Cycling: Road & Track
Louisa Olivia White Surf Lifesaving
Louisa Piper Archery
Louise Bradley Diving
Louise Fitzpatrick Tennis
Louise Hunt Wheelchair Tennis
Louise Otto Underwater Hockey
Louise Saxon Canoeing: Canoe Polo
Loulou Vos Swimming
Lovell Cook Basketball
Lowri Rhiannon Morrison Surf Lifesaving
Luc Henry Thomas Legon Athletics: Racewalking 10,000m
Luca Fried Para Swimming
Lucas Marshall Sailing
Lucas Taylor Tennis
Lucy Amber Sefton Diving
Lucy Bean Swimming
Lucy Dennis Triathlon
Lucy Edwards Basketball
Lucy Gossage Triathlon
Lucy Kavanagh Gymnastics: Acrobatic
Lucy King Judo
Lucy Laight Athletics: Pole Vault
Lucy Lewis Ward Athletics: Race Walking
Lucy Millington Hockey
Lucy Newman Cycling: Down Hill Mountain Biking
Lucy Pincus Equestrian: Dressage
Lucy Thornton Swimming
Lucy Walker Rowing
Luka Tosic Sailing
Luke Barnaby Kurt Hollman Cricket
Luke Fitzgerald Ice Hockey
Luke Frett Ultimate
Luke Gunning Swimming
Luke Lennon-Ford Athletics: 400m
Luke Perkins Squash
Luke Spain Swimming
Lumeng Yang Fencing
Lutalo Muhammad Taekwondo
Lydia Hall Golf
Madeleine Alice Sweet Diving
Madeleine Barnicoat Kayaking: Sprint & Marathon
Madison Hookway Swimming
Magnus Gregory Kayaking: Sprint & Marathon
Maia Bouchier Cricket
Makal Stibbins Basketball
Mali Bethany Howell Shooting: Air Pistol
Manon-Suzanne Bukasa-Muteba Athletics: 100m
Mara Alperin Ultimate
Marcus Mepstead Fencing: Foil
Margot Ciccarelli Brazilian Jiu Jitsu
Margot Prow Squash
Mari Durward-Akhurst Para Equestrian
Maria Papworth Diving
Marianne Marston Boxing
Marilyn Nwawulor Athletics: 100m Hurdles
Marisa Ashleen Kidd Badminton
Marisa Conner Diving
Mark Cryer Athletics: Decathlon
Mark James Cunningham Athletics: 400m Hurdles
Mark Joseph Para Athletics: Shot Putt
Mark Thomas Thornborrow Wakeboarding: Cable
Martha Reynolds Athletics: 1500m
Martin Beddis Wheelchair Rugby
Martin Chesler Touch Rugby
Martin Marshall Power Lifting
Martin Schofield Swimming
Martin Wrigley Sailing
Martin Wrigley Sailing
Martina Paladini Jennings Tennis
Martyn Bernard Athletics: High Jump
Martyn Brown Ultimate
Marvin Popoola Athletics: 100m
Marvin Witter Basketball
Mary Abigail Yoxall Swimming
Masud Saeedi Basketball
Mathilda Hodgkins-Byrne Rowing
Matilda Feather Ice Skating: Figure Skating
Matt Beck Sailing
Matt Holland Water Polo
Matt Parslow Ultimate
Mattew Kavanagh Judo
Matthew Adam Tarrant Baseball
Matthew Breckon Swimming
Matthew Burton Athletics: Long Jump
Matthew Forsyth Deaf Ten Pin Bowling
Matthew Harris Rugby Union
Matthew Harrison Rugby Union
Matthew Helps Water Polo
Matthew Lasis Athletics: Hammer
Matthew Lee Athletics: Decathlon
Matthew Leslie Brooks Water Polo
Matthew Martinez Rowing
Matthew O’Regan Squash
Matthew Phillips Para Swimming
Matthew Richard O’Dell Water Polo
Matthew Robertson Para Cycling
Matthew Seaton Swimming
Matthew Threadgold Athletics: 400m
Maurillia Simpson Sitting Volleyball
Max Harbord Athletics
Max Holden Cricket
Max Warburton Equestrian: Eventing
Max Whitley Taekwondo & Kickboxing
Maxine Jennifer Hancock Skiing: Alpine Slalom
Maya Bruney Athletics: 60m
Maya Nickituk Rowing
Mazrouq Sediqi Taekwondo
Md Emran Hussain Table Tennis
Meera Sivakumaran Badminton
Megan Balabey Gymnastics: Rhythmic
Megan Kealy Gymnastics
Megan Lucy Wood Wheelchair Basketball
Megan Marie Attenborough Football
Megan Parker Synchronised Swimming
Megan Pickering Rowing
Meghan Byrne Swimming
Meghan Halliday Dragon Boat Racing
Meghanne Davies Netball
Mehedi Abbas Cricket
Mehmed Fikretov Olympic Weightlifting
Mel Francis Doce Taekwondo
Melissa Courtney Athletics: 1500m
Melissa Owusu-Ansah Athletics: 400m
Melissa Wilson Rowing
Melita Emanuel Carr Basketball
Mensah Elliott Athletics: 110m Hurdles
Mercy Brown Olympic Weightlifting
Mhairi Nurthen Water Polo
Mia Gordon Football
Mia Turner-Moise Athletics: 100m
Michael Callegari Athletics: 3000m
Michael Foster Swimming
Michael Gunning Swimming
Michael Noblett Ultimate
Michael Oates Boxing
Michaela Cook Gymnastics: Sports Acrobatic
Michaela Staniford Rugby Union
Michelle Hughes Athletics: Heptathlon
Michelle Mamudu Athletics: 300m
Milla McKenzie Athletics: High Jump & Pentathlon
Millie Boucher Water Polo
Mimi Gray Synchronised Swimming
Miriam Haizelden Wheelchair Basketball
Miriam Merdas Gymnastics: Artistic
Mohamed Elmoutasim Mohamed Basketball
Mohammad Reza Rizahee Taekwondo
Mohammad Shafi Khaliqiar Mixed Martial Arts
Mohammed Imran Ali Boxing
Mohammed Zakariya Pathan Wheelchair Basketball
Mohamud Aadan Athletics: 5000m
Mollie Rebecca Watkins Rugby Union
Molly Ella Feather Ice Skating: Figure Skating
Molly Jane Berry Gymnastics: Acrobatic
Molly Lloyd Cycling
Molly Thompson-Smith Climbing
Montell Douglas Athletics: 100m
Morgan Carter Basketball
Morgan John Davies Triathlon
Morton Yesufu Rowing
Muhammad Boudemagh Judo
Muhammad Nosir Judo
Muhammed Sarwar Safi Taekwondo
Munirah Abdiwahid Teakwondo
Munroe Ritchie Athletics: Hammer
Myles Protheroe Golf
Myrone Rhule-Alexander Athletics: 60m
Nadim Miah Taekwondo
Nam Ahmadi Olympic Weightlifting
Nancie Bowley Athletics: 1500m
Natalia Mitchell Badminton
Natalie Delahunty Athletics: Long Jump
Natalie Greenhough Para Judo
Natalie Greenhough Para Judo
Natalie Nicoll Ice Skating: Ice Dance
Natanial Morris Judo
Natasha Alfred Athletics: 100m
Natasha Dobson Triathlon
Natasha Lydia Reddy Cycling: Road & Track
Natasha Marke-Jones Hockey
Natasha Sinha Biathlon
Nathan Amin Cricket
Nathan Dupre Cycling: BMX
Nathan Fox Athletics: Triple Jump
Nathan John Witter Basketball
Nathan Kadibu Basketball
Nathan Littlewood Canoeing: Canoe Polo
Nathan Samuyiwa Athletics: 400m
Nathaniel James O’Dwyer Hockey
Nathaniel Knibb Ice Skating: Figure Skating
Nayana Walker Synchronised Swimming
Niamh Brown Athletics: 3000m
Niamh Delaney Ultimate
Nicholas Dobie Fencing: Epee
Nicholas Pritchard Rugby Union
Nick Gubbins Cricket
Nick Shasha Triathlon
Nicko Anderson Para Table Tennis: Wheelchair
Nicola Ann Turvey Triathlon
Nicola Goodwin Triathlon
Nicole Davenport Athletics: Javelin
Nigel Levine Athletics: 400m
Nigel Rene Seidu Football
Nikita Wisdom Swimming
Nile Mckenzie Athletics: 800m
Nile McKenzie Athletics: 800m
Nnenna Eronini Athletics: Discus
Noah Armitage-Hookes Athletics: Cross Country & Rowing
Noah Williams Diving
Nonso Okolo Athletics: Triple Jump
Noorin Gulam Olympic Weightlifting
Nuno Abel Koch Esteves Fencing: Sabre
Nusrat Cesay Athletics: 400m Hurdles
Nyron Oates Athletics: 100m
Oba Waiyaki Surf Lifesaving
Ocean Lewis Athletics: 200m
Ohara Davies Boxing
Olive Simms Para Swimming
Oliver Benjamin Ulitmate
Oliver Brown Tennis
Oliver Chesney Judo
Oliver Gilbert Power Lifting
Oliver Jacob Thompson Badminton
Oliver Khlaf Kayaking: Marathon
Oliver Kirkham Kayaking: Sprint & Marathon
Olivia Carnegie-Brown Rowing
Olivia Eastwood-Gray Netball
Olivia Mundabi Athletics: 60m
Olivia Piechota Judo
Olivia Robinson Synchronised Swimming
Olivia Weedon Ice Skating: Short Track Speed Skating
Olivia-Mae Cameron Para Swimming
Oludaisi Adefisan Para Swimming
Oluwafemi Valentine Boxing
Oluwatobi Esan Athletics: 100m
Omar Chaima Boxing
Omar El-Saeedy Basketball
Omar Grant Athletics: 200m
Omar Khassal Table Tennis
Omar Reid Athletics: Discus
Omar Safi Taekwondo
Omari Markland-Montgomery Athletics: 60m
Onur Kartal Taekwondo
Oreoluwa Adamson Athletics: Long Jump
Orla Willow Brothers Athletics: 200m
Oscar Daniel Football
Oscar Nilsson-Julien Cycling: Track
Oscar Warr Sailing
Owen Paul Watkin Rugby Union
Owen Print Gymnastics
Paddy Harrison Squash
Pamela Relph Para Rowing
Paninder Bains Muay Thai
Patrick Conoley Barnes Judo
Paul Davies Para Table Tennis
Paul Davies Para Table Tennis
Paul Mbanefo Handball
Paul Ogun Athletics: Long Jump
Paul Sanchez-Lethem Fencing: Epee
Paul Stewart Wheelchair Tennis
Paul Taylor Lawn Bowls
Paul Yates Kayaking: Sprint & Marathon
Paulos Asgodom Athletics: 5000m
Pele Neo Julien Diving
Perry Lawson Basketball
Perry Malik Squash
Peter David Mayne Water Polo
Peter Devlin Snooker
Peter Harper Para Swimming
Peter Nicoll Ice Skating: Ice Dance
Peter Vincent Judo
Pheobe Gaynor Cycling: BMX
Philip Mauge Athletics: 100m
Philippa Fleming Netball
Phillip Thomas Athletics: Triple Jump
Phoebe Franklin Cricket
Phoebe Griffiths Swimming
Phoebe Iona Muir Synchronised Swimming
Phoebe Marshman Squash
Pierre Oosthuizen Swimming
Piers Lemar Swimming
Ping Ho Table Tennis
Pip Bennett Swimming
Poi Fakcha Olympic Weightlifting
Polly Kate Saines Deaf Swimming
Pritesh Amin Cricket
Rachel Ayrton Athletics: Cross Country
Rachel Jary Cycling
Rachel Padwick Triathlon
Radwan Bakkali Basketball
Rafay Malik Taekwondo
Ramone Martinez-Rodney Athletics: 800m
Raphael Van Hoffelen Fencing
Rayell Eytle-Rock Basketball
Rebecca Clarke Ice Skating: Ice Dance
Rebecca Evans Gymnastics: Acrobatic
Rebecca Griffin Netball
Rebecca Keating Athletics: Hammer
Rebecca Murray Netball & Surf Lifesaving
Rebecca Sutton Swimming
Reece Barclay Triathlon
Reece Nicholls Swimming
Reece Prescod Athletics: 100m
Reece Trevor James Gladwin Judo
Reef Boericke Triathlon
Reef Hook Swimming
Reiss Ormonde Swimming
Renay Thomas Athletics: 75m
Reuben Arthur Athletics: 100m
Reuben Taylor-West Disability Futsal
Rhett Johnson Wheelchair Rugby
Rhia Emily Perks Synchronised Swimming
Rhianna-Mae Laing Basketball
Rhiannon David Diving
Rhiannon Henry Para Triathlon
Rhiannon Saunders Swimming
Rhiannon Wood Swimming
Rhys Rogers Dancing: Latin American
Rhys Smith Hockey
Rhys Thoroughgood Table Tennis
Rhys Williams Athletics: 400m Hurdles
Ricardo King Athletics: 400m
Rich Stead Bobsleigh
Richard Charles Athletics: 800m
Richard Kruse Fencing: Foil
Richard Morrissey Athletics: 400m
Richard Sugden Swimming
Ricky Redhead Boxing
Risqat O Fabunmi-Alade Athletics: 200m
Robbie Avis Archery
Robert Hegarty Swimming
Robert Joseph Honey Ice Skating: Ice Dance
Robert Schumacher Ultimate
Robert T Sakala Athletics: 110m Hurdles
Rod Brown Basketball
Rohan Vazirani Swimming
Roman Haidari Boxing
Rory Harris Power Lifting
Rory Johnson Duathlon
Rosa Arizona Yates Athletics: Middle Distance
Rosa Clark Gymnastics: Trampolining
Rosalind Wilson Rowing
Rosamund Bradbury Rowing
Rosanna Barrett Para Swimming
Rose Tamsin Hugh-Smith Equestrian
Roshan Wali Taekwondo
Rosie Hope Ice Skating: Ice Dance
Rosie May Pope Netball
Ross Archer Judo
Ross Derham Football
Ross Macdonald Triathlon
Roxanne Nauth-Misir Karate: Kyokushin
Royan Moore Athletics: Shot Putt
Ruqsana Begum Kickboxing
Rushane Thomas Athletics: 110m Hurdles
Ruth Onyekwe Athletics: 200m
Ruth Walczak Rowing
Ryan Carstairs Para Swimming
Ryan Hunt Canoeing: Wild Water Racing
Ryan John Joseph Griffiths Swimming & Triathlon
Ryan Miskovics Para Swimming
Ryan Nicholls Para Swimming
Ryan O’Riordon Para Swimming
Sabrina Sinha Athletics: Middle Distance
Sabrina Vittoria Ragazzo Football
Sade  Turner-Moise Athletics: 100m
Sadie Flynn Swimming
Sadie-May Bishop Netball
Said Khelwatty Taekwondo
Said Reshad Saraj Boccia
Saima Malik Taekwondo
Sam Baffour Football
Sam Dickinson Triathlon
Sam Harrison Power Lifting
Sam Liu Table Tennis
Sam Moore Surf Lifesaving
Sam Talbot Athletics: Decathlon
Sam Turner Ultimate
Sam Wattles Athletics: 200m
Sama Malik Tennis
Samar Malik Taekwondo
Samina Tarafder Karate
Sammi  Mohammed Deaf Futsal
Samodani Chamathka Wijetunge Badminton
Samuel Adeyemi Athletics: 400m
Samuel Carling Water Polo
Samuel Crichard Deaf Cricket
Samuel Finch Fencing: Foil
Samuel Kirschstein Smith Kayaking: Sprint
Samuel Pearce Cricket
Samuel Pieter Stephen Meijer Rowing
Samuel Rothwell Swimming
Samuel Whiting Football
Samuel Williams Badminton
Samuel Woods Triathlon
Sara Finn Gymnastics: Artistic
Sarah Leiter Goalball
Sarah Parsons Athletics: Discus
Sarah Rodgers Water Polo
Sarah Rose Esgate Hammond Swimming
Savannah Gracey Synchronized Swimming
Scarlett Mew Jensen Diving
Scott Anthony Thornton Cricket
Scott Durant Rowing
Scott Lincoln Athletics: Shot Putt
Se Gavin Olympic Weightlifting
Sean O’Sullivan Snooker
Sebastian James Devereux Rowing
Sebastian Richard Masterton Diving
Sebastian Williams Para Swimming
Seren Allin Modern Pentahlon
Sergej Aleksandar Supica Water Polo
Sergino Zamara Football
Serita Solomon Athletics: 100m Hurdles
Sevian Witter Basketball
Shae Thakker Table Tennis
Shana Danenbergsons Alpine Skiing
Shanice Harrison Athletics: 200m
Sharon Colley Quadrathlon & Kayaking
Sharon Jones Barnes Para Badminton
Shaun Malazarte Judo
Shauna Quirke Athletics: Javelin
Shaunagh Brown Athletics: Hammer
Shayanne Sarsoza Taekwondo
Shayone Simao Athletics: 100m
Sheikh Muhidin Sheikh Athletics
Sheldon Philbert Athletics: Triple Jump
Sheyi Blackett Rowing
Shiann Brock-Walters Athletics: 200m
Shila Panjavi Olympic Weightlifting
Shirin Irving Athletics: 100m Hurdles
Shona Elizabeth O’Dwyer Hockey & Netball
Shona Richards Athletics: 400m Hurdles
Shuang Li Fencing
Simeon English Kayaking: Sprint & Marathon
Simon Norwood Triathlon
Simon Randerson Swimming: Transplant Sport
Simon Williams Judo
Siobhan Samuel Rowing
Sioned Eleri Hiscocks Netball
Soji Aiyenuro Fencing: Sabre
Solomon Prempeh Ice Skating: Short Track Speed Skating
Sophie Alexander Power Lifting
Sophie Aminu-Edu Olympic Weightlifting
Sophie Durman Rowing
Sophie Elliss Athletics: 80m Hurdles
Sophie Grey Para Swimming
Sophie Lewis Ward Athletics: Race Walking
Sophie Liu Hockey
Sophie McPeak Kayaking: Freestyle
Sophie Moore Triathlon
Sophie Ogunniyi Swimming
Sophie West Para Swimming
Sophie Whitworth Triathlon
Spencer Gall Swimming
Spencer Williams Swimming
Stan Cantrill Judo
Stefan Amokwandoh Athletics: Triple Jump
Stefano Cataldi Power Lifting
Stephan Forbes Football
Stephanie Duru Basketball
Stephanie Walker Judo
Stephen Ball Athletics: 800m
Steve King Quadrathlon
Steven Madden Touch Rugby
Stirling Gibbons Athletics: 400m Hurdles
Suki Ly Athletics: Race Walking
Summer Hayes-Scott Gymnastics: Artistic
Sumner Malik Squash
Susanna Banjo Athletics: 200m
Susanna Bidgood Ultimate
Susie Rodgers Para Swimming
Suzannah Monk Athletics: 1500m Steeplechase
Taariq John-Clarke Athletics: Triple Jump
Tahir Sulyman Cycling: BMX
Talia Banin-Reid Table Tennis
Tamara Lipinska Karate
Tamsin Campbell Athletics: Pole Vault
Tania Nadarajah Para Archery
Tanith Turner Ice Skating: Short Track Speed Skating
Tara Tosic Sailing
Tayla Brade Athletics: 100m
Taylor Finch Olympic Weightlifting
Taylor Vernon Cycling: Down Hill Mountain Biking
Tayo Andrews Athletics: High Jump
Tayo Edun Football
Teao Hughes Swimming
Tejal Amin Gymnastics
Temitope Erinoso Athletics: Long Jump
Teo Borozan Football
Teri-Faye Coupar Synchronised Swimming
Terry Smith Power Lifting
Thashania Nulliah Tennis
Theo Guy Collins Ice Skating: Short Track Speed Skating
Theo Haslam Swimming
Theo Modell Cycling
Theodore Alexander Ice Skating
Thomas Bicknell Cycling: Road & Track
Thomas Butler Athletics: Cross Country
Thomas Cheng Swimming
Thomas Digby Rowing
Thomas Drayton Tennis
Thomas Harris Swimming
Thomas Hitchin Swimming
Thomas Jackson Ultimate
Thomas Kane Water Polo
Thomas Kennedy Athletics: 60m
Thomas Mortimer Rowing
Thomas Piechota Para Swimming
Thomas Styles Gymnastics: Trampolining
Thomas Urry Para Swimming
Thomas William Lewis Surf Lifesaving
Tia Luna Phillips Para Swimming
Tia Monk Diving
Tian Sewell Judo
Tiegan Child Swimming
Tilly Hooper Athletics
Tilly May Hanna Brown Diving
Timothy John Taylor Triathlon
Timothy Lobley Taekwondo
Timothy Robinson Swimming
Tin-Tin Ho Table Tennis
Tirath Singh Rathour Handball
Tobi Ogunjimi Athletics: 200m
Toby Oliver Markham Para Athletics: 100m
Toheeb Tijani Athletics: Triple Jump
Tolga Gunes Taekwondo
Tolu Adebambo-Abisogun Athletics: 300m
Tom Baxter Deaf Swimming
Tom Daley Diving
Tom Dean Water Polo
Tom Edwards Fencing: Epee
Tom Nichols Athletics: High Jump
Tom Parry Surf Lifesaving
Tom Ravenscroft Inline Roller Hockey
Tom Simpson Triathlon
Tomique Gibson Gymnastics: Artistic
Tommy Roberts Boxing
Tope Nuga Athletics: 100m
Torrie Malik Squash
Tosin Oke Athletics: Triple Jump
Tracey Griffiths Athletics: Shot Putt (Transplant Sport)
Tracey Powell Bowls
Tremayne Gilling Athletics: 100m
Tresor Mashaka-Musongela Karate
Trevor Thomson Canoeing
Tristan Gomes Basketball
Tudor Puszet Swimming
Tulsi Maria Bevil Gymnastics: Artistic
Unique Padgett Judo
Ursula Rose Mary Campbell Artistic Roller Skating
Uthman Chaima Boxing
Valerie Copenhagen Deaf Tennis
Vanessa Humhrey Rowing
Varuna Mitra Tennis
Vera Chinedu Athletics: 60m
Vicki Oyesola Netball
Vicki Pellett Athletics: Hammer
Victoria Audrey Anne Bagge Rounders
Victoria Cole Athletics: 100m
Victoria Jean Vincent Diving
Victoria Ohuruogu Athletics: 400m
Victoria Usher Synchronised Swimming
Victor-Ricardo Dos Santos Soares Athletics: 400m
Viddal Riley Boxing
Viking Wong Brazilian Jiu Jitsu
Wali Abdullah Wrestling: Olympic Freestyle
Wayne Yeboah Basketball / Boxing
Whitney Idowu Athletics: Triple Jump
Wilfred Alan Johnson Diving
Will Hur Athletics: Discus
William Ellis Open Water Swimming
William James Rogers Rowing
William Jones Badminton
William Moore Handball
William Perkin Athletics: Middle Distance
William Smith Squash
William Tan Taekwondo
William von Mallinckrodt Judo
William Waters Tchoukball
William Watkins Surf Lifesaving
Yahya Mendy Football
Yaron Gerber Swimming
Yasmin Campbell Fencing: Foil
Yasmin Marghini Athletics: Middle Distance
Yassine Saidoune Taekwondo
Yebila Collins Rowing
Yousif Shehabi Rugby Union
Zachariah Noble Basketball
Zachary Stroman Baseball
Zachary Wootten Roller Skating: Artistic
Zack Sarsoza Taekwondo
Zack Wake Judo
Zahid Sufian Tennis
Zahna Hall Table Tennis
Zainab Ceesay Athletics: Triple Jump
Zair Karimov Judo
Zaire Taylor Basketball
Zara Agius Swimming
Zara Asante Athletics: Triple Jump
Zara Hall Gymnastics: Trampolining
Zara Williams Lifesaving & Swimming
Zeniece Hall Tennis
Zoe Charlotte Ng Smith Swimming
Zoe De Toledo Rowing
Zoe Emma Dakin Athletics: Hammer
Zoe Jennet Thomas Triathlon
Zoe Nash Athletics: 100m
Zoe Olivia Tompkins Athletics: 1500m
Zoe Ottaway Gymnastics: Trampoline
Zoe Smith Olympic Weightlifting
Zoe Wood Ice Skating: Figure Skating

 

Supported Club Athletes

Great Dane Handball Club
London Lions Basketball Club
London Disability Swimming Club
London Titans Wheelchair Basketball Club

NEWSLETTER SIGN-UP

Subscribe to GLL Sport Foundation Newsletter